کد خبر: 3742400
تاریخ انتشار: ۰۷ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۵
گروه اجتماعی ــ دستیار عالی فرمانده کل قوا اظهار کرد: دانشگاه‌ها علوم خود را برای حل مشکلات اجتماعی و معضلات به کار گرفته و مشکلاتی چون حاشیه‌نشینی را به گوش مسئولان برسانند.

دانشگاه مبدا پیشرفت و تغییر و تحولات

به گزارش ایکنا از آذربایجان‌شرقی، سرلشکر سید‌یحیی رحیم‌صفوی، دستیار عالی فرمانده کل قوا، امروز، 7 شهریورماه در آئین گرامیداشت هفتادمین سال تأسیس دانشگاه تبریز با بیان این‌که وضعیت بودجه عمرانی کشور کم بوده و ۶۰ تا ۷۰ درصد بودجه کشور صرف هزینه جاری می‌شود، گفت: از خیران دانشگاه‌ساز استمداد می‌طلبیم که به دانشگاه‌ها کمک کنند؛ چرا‌که دانشگاه مبدأ پیشرفت و تغییر و تحولاتی است که ایران اسلامی را آباد و مقتدر می‌کند.

وی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره‌ ۱۰ هزار شهید قهرمان آذربایجان و علمای مجاهد عامل این خطه، اظهار کرد: بنده ۴۷ سال پیش(در سال ۵۰) وارد دانشگاه تبریز شده و در رشته زمین‌شناسی فارغ‌التحصیل شدم، علمی که آموختم را در دفاع از کشور به کار گرفتم.

سرلشکر صفوی‌ با بیان این‌که از اخلاق، تواضع و شجاعت اساتید خود در دانشگاه تبریز را فراگرفتم و آموختم که با مردم متواضع بوده و در دفاع از ملت و کشورم شجاع باشم، خاطرنشان کرد: آنچه را که در این دانشگاه آموختم در توسعه و سازندگی کشورمان و در قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء برای پیشرفت ایران اسلامی به کار گرفتم.

وی به عظمت‌، سرسبزی، آبادی و تمیزی شهر تبریز اشاره کرد و گفت: از دانشگاه تبریز و دانشگاه‌های آذربایجان می‌خواهم که علم و دانش خود را در بخش تأمین منابع آب و توسعه کشاورزی در منطقه آذربایجان در برنامه ششم کشور به کار گیرند.

سرلشکر صفوی با بیان این‌که دانشگاه‌ها باید علوم خود را در تأمین منابع آب، کشاورزی و استحصال معادن در آذربایجان و در توسعه صنعت در معادن مس و طلا و... به کار گیرند، خاطرنشان کرد: این معادن ظرفیت بزرگی برای توسعه آذربایجان‌شرقی است.

وی در ادامه با اشاره به اینکه از دانشگاه‌ها می‌خواهم که در حل مسائل اجتماعی منطقه آذربایجان کمر همت بسته و فعالیت کنند، افزود: دانشگاه‌ها علوم خود را برای حل مشکلات اجتماعی و معضلات به کار گرفته و مشکلاتی چون حاشیه نشینی را به گوش مسئولان برسانند.

دستیار عالی فرمانده کل قوا با بیان این‌که ایران به عنوان پایتخت اسلام ناب محمدی مطرح است، تاکید کرد: امید است ایران اسلامی به عنوان مهم‌ترین کشور منطقه تا سال ۱۴۰۰ بتواند با سایر دانشگاه‌ها تعاملات علمی و دانشجویی داشته باشد.

یادآور می‌شود، سرلشکر سید‌یحیی رحیم‌صفوی، دستیار ویژه مقام معظم رهبری در سال ۱۳۵۰ یکی از دانشجویان دانشگاه تبریز در رشته‌ زمین‌شناسی بوده است.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: