کد خبر: 3759319
تاریخ انتشار: ۰۶ آبان ۱۳۹۷ - ۰۷:۵۷
گروه فعالیت‌های قرآنی - مدیر خانه قرآن روستایی «طاها» آچاچی میانه، با بیان اینکه ۳۵ قرآن‌آموز در کلاس‌های آموزشی این مهدقرآن حاضر می‌شوند، گفت: روخوانی، روان‌خوانی، تجوید، مفاهیم و تفسیر از گرایش‌های آموزشی قلمداد می‌شوند.

آموزش 35 قرآن آموز در خانه قرآن «طاها» آچاچی میانه

شهاب داودی، مدیر خانه قرآن روستایی طاها آچاچی میانه در گفت‌وگو با ایکنا از آذربایجان‌شرقی، با بیان اینکه 35 قرآن‌آموز در کلاس‌های آموزشی این مهدقرآن حاضر می‌شوند، گفت: روخوانی، روانخوانی، تجوید، مفاهیم و تفسیر از گرایش‌های آموزشی قلمداد می شوند.
وی قرآن را مهم‌ترین منبع اندیشه مسلمانان دانست و افزود: قرآن مهم‌ترین منبع اندیشه مسلمانان و معیار دیگر منابع تفکر اسلامی چون حدیث و سنت است؛ به این معنا که آموزه‌هایی که از طریق دیگر منابع اسلامی رسیده است، در صورت مخالفت با آموزه‌های قرآن، اعتبار ندارد.
وی به پایه های سنّی قرآن آموزان این خانه قرآن اشاره کرد و گفت: قرآن آموزان در پایه‌های سنّی نوجوان، جوان و بزرگسال در کلاس‌های آموزشی حاضر می‌شوند.
داودی، از راهکارهای تسلط بر قرائت قرآن گفت و ادامه داد: روخوانی و روان‌خوانی که اولین گام در مسیر تسلط بر قرائت قرآن کریم است، به آموزش قواعد پایه خواندن عبارات عربی می‌پردازد و اصولی چون شناسایی حروف و حرکات و تلفظ صحیح آنها را آموزش می‌دهد تا مخاطب را برای ورود به مراحل بعدی قرائت این کتاب آسمانی آماده کند.
مدیر خانه قرآن روستایی طاها آچاچی میانه، ضمن بازگو نمودن امتیاز یادگیری تجوید یادآور شد: تجوید عملی، فن و هنر تلاوت قرآن کریم بر اساس تلفظ صحیح حروف و اصوات، با لهجه فصیح عربی است.
وی ضمن بازگو نمودن چگونگی آشنایی با مفاهیم قرآن تاکید کرد: آشنایی با مفاهیم و معانی بلند آیات قرآن کریم که آخرین کتاب آسمانی و راهنمای بشر در زندگانی است، نیازمند تدوین و تولید متون درسی در تمام سطوح علمی و آموزشی است.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: