کد خبر: 3804644
تاریخ انتشار: ۲۸ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۹
گروه اجتماعی ــ مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه مسئولیت اصلی ما امروز این است که نوع نگرش به جوانان را تغییر داده و جوان را یک فرصت بدانیم، اظهار کرد: گردش نخبگان آن چنان که باید در قدرت اتفاق نیفتاده و بسیار کند است، توسعه اگر دانش‌محور باشد، اولین اتکایش باید جوانان باشد.

ضرورت فضاسازی برای آمدن جوانان به پای کار

علی بدر‌شکوهی، مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری آذربایجان‌شرقی‌ در گفت‌وگو با ایکنا از آذربایجان‌شرقی، با بیان اینکه امام خمینی(ره) نگاه خاصی به مقوله جوان داشت و جوانی را یک فرصت بزرگ برای جامعه می‌دید، گفت: جوامعی که به جوانان اتکا کنند، خیلی موفق هستند.
وی عدم اتکا به جوانان را عنصر اصلی فروپاشی رژیم گذشته عنوان کرد و گفت: جامعه‌ای که روی جوانان سرمایه‌گذاری کرده و از ظرفیت آنان برای پیشبرد اهداف بهره ببرد، پویا و فعال خواهد بود.
بدرشکوهی‌ با بیان اینکه امام راحل جوانان را میراث جامعه دانسته و بر استفاده برحق از ظرفیت جوانان تاکید داشتند، اظهار کرد: امام‌(ره) پویایی را در ذهن جوانان ایجاد کرد؛ جوانی که زمانی منفعل و مستاصل بود، انقلاب و دفاع مقدس با اتکا به جوانان پیروز شد.

جوان را فرصت بدانیم
مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه مسئولیت اصلی ما امروز این است که نوع نگرش به جوانان را تغییر داده و جوان را یک فرصت بدانیم، اظهار کرد: گردش نخبگان آن چنان که باید در قدرت اتفاق نیفتاده و بسیار کند است، توسعه اگر دانش‌محور باشد، اولین اتکایش باید جوانان باشد.
وی افزود: البته در مواقع حساسی چون دفاع مقدس از ظرفیت جوانان استفاده شده و نتیجه خوبی هم گرفته شد و ادامه این روند در ابعاد مختلف زندگی اجتماعی امروزه ضروری است.

ضرورت فضاسازی برای آمدن جوانان به پای کار
مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری آذربایجان‌شرقی، نادیده گرفتن جوان را موجب چالش جدی در جامعه دانست و گفت: باید در قبال انتظارات ذهنی و علمی جوانان پاسخگو باشیم، زیرا بیانیه گام دوم رهبر معظم انقلاب هم تاکید بر روی جوانان و استفاده از توانمندی آن‌ها‌ست.
بدرشکوهی اظهار کرد: خوشبختانه امروز در شاخص توسعه استفاده از توانمندی زنان و جوانان روند رو به رشدی داشته و نگاه مثبتی به این امر وجود دارد.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: