کد خبر: 3804775
تاریخ انتشار: ۲۹ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۴
گروه اجتماعی- نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به اینکه جوانان در تمام عرصه‌ها پیشتاز و افتخارآفرین بوده‌اند، گفت: 35 درصد جمعیت کل کشور بین 15 تا 29 سال سن دارند که ظرفیت ویژه‌ای برای پیشرفت و توسعه محسوب می ‌شود و باید به آن توجه کرد.

جوانان ظرفیت ویژه‌ای برای پیشرفت و توسعه محسوب می‌شوندبه گزارش ایکنا از آذربایجان‌شرقی، زهرا ساعی، نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی، شب گذشته در جشنواره روز جوان در تبریز، با تاکید بر اهمیت حوزه جوانان در توسعه کشور، گفت: متاسفانه نهاد مستقل و متولی خاص برای رسیدگی به مسایل مربوط به جوانان در کشور نداریم.
وی با اشاره به اینکه جوانان آذربایجان در تمام عرصه‌ها پیشتاز و افتخارآفرین بوده اند، افزود: 35 درصد جمعیت کل کشور بین 15 تا 29 سال سن دارند که ظرفیت ویژه‌ای برای پیشرفت و توسعه محسوب می ‌شود و باید به آن توجه کرد.
ساعی اظهار کرد: با توجه به ضرورت‌هایی که در مجلس وجود داشت، فراکسیون جوانان را حدود 2 سال قبل تشکیل دادیم تا با دید خاص به مطالباتی که جامعه جوانان داشتند، نگاه کنیم.
نماینده مردم تبریز، قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان با هدف ایجاد تحول در نظام مدیریت کشور را یکی از دستاورد های خوب فراکسیون جوانان در مجلس عنوان و یادآوری کرد: در کشورهای موفق، جوانان به عنوان مدیران اجرایی و پیشکسوتان به عنوان مشاور کار می‌کنند، اما در کشور ما این موضوع بر عکس است و جوانان در کسوت مشاور فعالیت دارند که این وضعیت در طولانی مدت آفت‌های زیادی دارد و سبب می شود مدیر جوان پرورش نیابد.
وی اظهار کرد: با توجه به پیشرفت هایی که در حوزه کارآفرینی مجازی داشته‌ایم، ناگزیر هستیم در موضوع استارت‌آپ‌ها و حوزه فعالیت‌های دانش بنیان ورود جدی کنیم.
ساعی با اشاره به طرح جدایی وزارت ورزش و جوانان در مجلس عنوان کرد: به رغم اینکه سازمان جوانان از گذشته ساختار خودش را داشته، می خواهیم این سازمان احیا شود تا مباحث جوانان به صورت تخصصی‌تر و متمرکزتر پیگری شود، زیرا در حال حاضر نهاد مستقلی برای رسیدگی به مسائل حوزه جوانان نداریم.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: