کد خبر: 3812644
تاریخ انتشار: ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۸
گروه فعالیت‌های قرآنی- شهردار تبریز، شرط تحقق شهر آرمانی را عمل به آموزه‌های قرآنی دانست و تصریح کرد: بیش‌تر مشکلات جامعه با فرهنگ‌سازی قابل حل است.

شهر آرمانی با عمل به قرآن محقق می‌شود

به گزارش ایکنا از آذربایجان‌شرقی، ایرج شهین‌باهر، شهردار تبریز، امروز 28 اردیبهشت ماه در آیین افتتاحیه بیست و پنجمین مسابقات قرآنی مسجد حکم‌آباد تبریز اظهار کرد: اگر اندکی به مسائل و موضوعات روز عمیق‌تر بنگریم، متوجه خواهیم شد که بیش‌تر مشکلات ما ناشی از فاصله‌گرفتن از قرآن است.

وی با بیان اینکه قرآن کریم در تمام حوزه‌ها برای انسان‌های برنامه‌های دقیق و اساسی دارد، گفت: عمل به دستورات قرآن بهترین راه مقابله با برنامه‌های استکبار جهانی از جمله جنگ نرم است.

شهردار تبریز شرط تحقق شهر آرمانی را عمل به آموزه‌های قرآنی دانست و تصریح کرد: بیش‌تر مشکلات جامعه با فرهنگ‌سازی قابل حل است.

وی عنوان کرد: حتی اگر کالبد شهر همچون شهرهای توسعه‌یافته باشد و سازه‌هایی بلندمرتبه در شهر ساخته شود اما مسائلی از جمله رعایت حقوق شهروندی در آن شهر نادیده گرفته شود، بی‌شک شاهد توسعه پایدار نخواهیم بود.

شهین‌باهر فرهنگ‌سازی را از مهم‌ترین محورهای مدیریت شهری برشمرد و اظهار کرد: ۲۸هزارنفر قرآن‌آموز در فرهنگسراهای شهرداری تبریز در رشته‌های مختلف حفط، قرائت و... آموزش دیده‌اند و از میان آن‌ها صدها حافظ و قاری به جامعه تحویل داده شده است.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: