کد خبر: 3813041
تاریخ انتشار: ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۹
گروه اجتماعی ــ نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌شرقی با اشاره به اینکه ایمان باید ملاک دوستی و روابط صمیمانه مسلمانان باشد، گفت: مسئولان باید دست‌نشانده‌ها و عناصر خائن را شناسایی کرده و در مقام ترد و حذف آنان گام بردارند.

مسئولان عناصر خائن را شناسایی و حذف کنند

به گزارش ایکنا از آذربایجان‌شرقی، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحمدعلی آل‌هاشم، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه تبریز، عصر روز گذشته، 29 اردیبهشت‌ماه در مراسم جزءخوانی قرآن کریم در مصلی امام خمینی(ره)، ابراز کرد: در طول تاریخ عوامل نفوذی با اسم‌های مختلف مانند دیپلمات و یا مستشار، خطرناک‌ترین جاسوسی‌ها را انجام داده و جاسوس‌ها را به کشورها اعزام می‌کنند.

وی افزود: این افراد به نام دارو به عوامل خود اسلحه می‌فرستند، به نام کارشناس اقتصادی، کشورهای مورد نظر را ضعیف نگه می‌دارند و به نام سم‌پاشی، سعی می‌کنند مزارع را از بین ببرند و حتی به نام اسلام‌شناس سعی می‌کنند اسلام را وارونه جلوه دهند، اما انقلاب اسلامی به قرآن عمل کرد.

امام جمعه تبریز با بیان اینکه نباید بیگانگان را محرم اسرار خود قرار دهیم، خاطرنشان کرد: رازداری یک وظیفه قطعی است و هر مسلمانی هم که مصداق واژه قرآنی «دونکم» باشد نباید محرم اسرار قرار بگیرد، چرا که در میان مسلمانان نیز افراد فتنه جو و جاسوس کم نیستند.

‌آل‌هاشم تأکید کرد: ملاک دوستی و روابط صمیمانه مسلمانان باید ایمان باشد و مسئولان باید دست نشانده‌ها و عناصر خائن را شناسایی کرده و در مقام ترد و حذف آنان گام بردارند.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه مسئولین کشور نباید به هر گزارشی اعتماد کنند، ابراز کرد: افراد نفوذی گاهی با بزرگ نمایی و گاهی با کوچک نمایی مسائل را وارونه نشان می‌دهند، تحریف واقعیت‌ها و گزارش‌های جعلی برای سران کشور، کار منافقان است.

وی با اشاره به دشواری پاکسازی افراد نفوذی تصریح کرد: این افراد درون جامعه بوده و از اسرار مسلمانان آگاه هستند و چون در لباس دوست هستند، شناخت آنها مشکل است و چون ناشناخته وارد می‌شوند مبارزه با آنان سخت‌تر است و چون پیوندهای نسبی و سببی با مسلمانان دارند برخورد با آنان پیچیده‌تر بوده و ضربه آنان غافلگیرانه خواهد بود.

امام جمعه تبریز همچنین با اشاره به اینکه مسلمانان باید باور کنند تمام عزت برای خداست، گفت: امام صادق (ع) می‌فرماید خداوند امور مسلمانان را به خودشان واگذار کرده است اما اجازه ذلیل کردن خود را به آنان نداده است، ایشان همچنین می‌فرماید: مؤمن اگر در کاری که توان انجامش را ندارد و از انجام آن کار معذور است وارد شود، خودش را ذلیل می‌کند.

وی بیان کرد: معنای عزت داشتن ثروت و قدرت نیست بلکه صلابت و نفوذ ناپذیری است، مؤمنین حاضر نیستند با هیچ گونه تهدید و تطمیعی از منطق و راه خود دست بردارند یا نسبت به دشمن کوتاه آمده و سازش و عقب نشینی کنند.

‌آل‌هاشم اظهار کرد: مردم ما با مردم سالاری و ترویج فرهنگ ما می‌توانیم و اتکا به توانمندی داخلی برای ایران اسلامی و کشور عزیزمان ایران، افتخار و عزت آفریدند.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: