کد خبر: 3813364
تاریخ انتشار: ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۰۸:۳۹
گروه اجتماعی ــ نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌شرقی، گفت: جوانان، دشمن فریب‌کاران بوده و حامی مستضعفان هستند و می‌توانند برای مقابله با سبک زندگی غربی، گام‌های بلندی را بردارند.

جوانان تسخیرکننده قله‌های پیشرفت و ناکام ساز دشمن هستند

به گزارش ایکنا از آذربایجان‌شرقی، حجتالاسلام‌والمسلمین سیدمحمدعلی آلهاشم، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه تبریز، عصر روز دوشنبه سی‌ام اردیبهشت‌ماه در مراسم جزءخوانی قرآن کریم در مصلی امام خمینی‌(ره) با اشاره به نقش جوانان در گام دوم انقلاب اسلامی ابراز کرد: جوانان دارای روحیه برادری و ایثار، همراه با پاسداری از عظمت و هیبت الهی و شجاع در برابر متکبران و مستکبران بوده و حماسه‌آفرین و عدالت‌دوست، استوار، مسئولیت‌پذیر، فعال و پیشگام هستند.

وی ادامه داد: جوانان تسخیرکننده قله‌های پیشرفت و ناکام‌ساز دشمن هستند، آن‌ها آماده برداشتن گام‌های بلند بوده و در میدان‌های سیاسی و اقتصادی و فرهنگی فعال هستند.

حجت‌الاسلام آل‌هاشم، تأکید کرد: جوانان با نگاه انقلابی و جهادی، مانع ویژه‌خواران هستند، دشمن می‌داند چکار کند اما جوانان با دشمنان ما مقابله می‌کنند، جوانان دشمن فریب‌کاران بوده و حامی مستضعفان هستند و می‌توانند برای مقابله با سبک زندگی غربی، گام‌های بلندی را بردارند.

امام جمعه تبریز‌ عنوان کرد: قرآن به نوجوانان سفارش می‌کند که باید در برخورد با مفاسد جامعه خودشان را دخالت دهند، یعنی نوجوان می‌تواند نسبت به معروف‌ها امر کرده و نسبت به منکرات نهی کند، بنابراین نوجوان باید هم فهمیده و هم تشخیص داده و هم فریاد بکشد.

وی با بیان اینکه نهی از منکر محدوده سنی ندارد، ادامه داد: در برخی از آیات قرآن می‌خوانیم که حضرت ابراهیم‌(ع) به پدر یا عموی خود می‌گفت: ای پدر چرا چیزی را می‌پرستی که نمی‌شنود و نمی‌بیند.

حجت‌الاسلام آل‌هاشم‌ با اشاره به اینکه گاهی فرزندان از بزرگان خانه بیشتر می‌فهمند، تصریح کرد: قرآن به سوره یوسف نام احسن القصص داده است، شاید به خاطر آن باشد که محور این سوره یک نوجوان به نام یوسف است، در سیره پیامبر اکرم‌(ص) نیز می‌خوانیم که مسئولیت تبلیغ اسلام در مدینه را به جوانی واگذار کرد و فرمانده نظامی لشکر شخصی به نام زید ۱۸ ساله بود.

امام جمعه تبریز با بیان اینکه امام حسین‌(ع) در کربلا هم جوانان و هم نوجوانان را با خود برد، گفت: در انقلاب اسلامی ایران حضور جوانان در راهپیمایی‌ها و جبهه‌ها و بازسازی‌ها و تشکیل مراکز امدادی و خدماتی از یک سو و پیشرفت و توسعه دانشگاه‌ها و فناوری‌ها از سوی دیگر و توجه به معنویات و اقامه نماز در مدارس و دانشگاه‌ها و رشد اعتکاف، بر هیچ منصفی پوشیده نیست.

وی همچنین شرکت در مسابقات دینی و حضور در اردوهای جهادی و پیاده‌روی‌های اربعین، دل کندن از پدران و مادران و همسران و حضور در جبهه‌های حق علیه باطل در دوران دفاع مقدس و به‌عنوان مدافعان حرم را از امتیازات نسل جوان انقلاب اسلامی برشمرد.

حجت‌الاسلام آل هاشم با تأکید بر اینکه این رشد معنوی در جوانان مرحله نخستین خودسازی و گامی به سوی مرحله جامعه سازی و تمدن‌سازی به‌شمار می‌رود، اظهار کرد: امروز جوانان ما متحول شده‌اند، ما نمی‌گوییم در ۴۰ سال دوران انقلاب، ریزش نداشتیم اما در بین جوانان ایران اسلامی باید ببینیم چقدر رویش داشته‌ایم.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: