کد خبر: 3819498
تاریخ انتشار: ۲۵ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۹
گروه اجتماعی ــ معاون رئیس جمهور در امور زنان با بیان اینکه در حال حاضر ۴۱ درصد کارکنان دولت را بانوان تشکیل می‌دهند، گفت: بانوان تخصص و تحصیلات کافی نیز برای کسب جایگاه‌های مدیریتی را دارند.

41 درصد کارمندان دولت را زنان تشکیل می‌دهند

به گزارش ایکنا از آذربایجان‌شرقی، معصومه ابتکار، معاون رئیس جمهور در امور زنان، امروز 25، خردادماه در نشست کارگروه امور بانوان و خانواده استان آذربایجان شرقی، با بیان این که نگاه عدالت‌طلبانه به بانوان یکی از جهت‌گیری‌های مهم نظام جمهوری اسلامی ایران از انقلاب تاکنون است، گفت: نگاه عدالت جنسیتی به زنان فقط در یک بعد نیست بلکه در تمامی ابعاد باید عدالت جنسیتی روی دهد و این موضوع نیز زمانی اماکان پذیر خواهد بود که شرایط هر منطقه را بشناسیم و آمار به تفکیک جنسیت را داشته باشیم و فاصله‌ها و تفاوت‌ها را درک کنیم.

وی تحقق عدالت جنسیتی را از محورهای کلیدی معاونت امور زنان دولت دانست و ادامه داد: در برنامه ششم توسعه محور عدالت جنسیتی به خوبی مورد توجه قرار گرفته و ریاست ‌جمهوری نیز به این موضوع توجه ویژه‌ای دارند.

ابتکار گفت: برای این که رویکرد برنامه‌ای نسبت به موضوع عدالت جنسیتی داشته باشیم از 1/5 سال گذشته سند ارتقاء وضعیت زنان را با همکاری استانداران ‌در کشور شروع کرده‌ایم.

معاون رئیس جمهور‌ تصریح کرد: با همکاری دستگاه‌های اجرایی کشور و استان‌ها شاخص‌های کلی و اختصاصی برای این سند تدوین و برای تحقق برنامه‌ها برای هر استان با توجه به شرایط منطقه ابلاغ شده است.

وی ادامه داد: در گام بعدی انتظار داریم این سند در اولین جلسه شورای برنامه‌ریزی استان مطرح و تصویب شود و بخشی از اعتبارات استانی نیز برای علمی شدن آن اختصاص داده شود.

معاون رئیس جمهور در امور زنان در ادامه بیان کرد: با توجه به فرماشیات مقام معظم رهبری در اهمیت موضوع خانوده و همچنین با عنایت به این که ما سعی داریم نتیجه محور حرکت کنیم تلاش کرده‌‌ایم به معضلات و اختلالات داخل خانواده‌ها در هر استان را با همکاری دانشگاه‌ها پرداخت کنیم.

وی یکی از معضلات امروز خانواده‌ها را ضعف ارتباطی در داخل خانه دانست و گفت: در این راستا در آموزش و پرورش و دانشگاه‌ها برای حل مشکل ارتباطی، مهارتی تحت عنوان مهارت گفت و گو و توانایی ارتباط برای دانش‌آموزان و دانشجویان برگزار می شود.

ابتکار در ادامه با بیان این که رئیس جمهوری برای استفاده از سرمایه‌های اجتماعی تأکید دارد، گفت: استان آذربایجان‌شرقی ظرفیت‌های بالایی در حوزه سرمایه‌های اجتماعی و مشارکت نهادهای عمومی و خیریه‌های و مؤسسات دارد و می‌تواند در تحقق برنامه‌ها موفق عمل کند.

معاون رئیس جمهور در امور زنان همچنین در بخش دیگیری از سخنان خو‌د با اشاره به تأکید ‌رئیس جهور برای انتصاب زنان در پست‌های مدیریتی گفت: در ابتدای دولت دوازدهم رییس جمهوری بخشنامه ای برای استان‌ها ابلاغ کردند که بر اساس آن باید 30 درصد از پست‌های مدیریتی استان تا پایان 4 ساله دولت در اختیار زنان باشد.

ابتکار با بیان اینکه در حال حاضر 41 درصد کارکنان دولت را بانوان تشکیل می‌دهند، گفت: بانوان تخصص و تحصیلات کافی نیز برای کسب جایگاه‌های مدیریتی را نیز دارند.

وی اظهار کرد: کارنامه مرحله اول اجرایی این بخشنامه را در هفته دولت سال گذشته در دو سطح ملی و به تفکیک استان‌ها ارایه کردیم که به نسبت رشد خوبی داشت.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: