کد خبر: 3819922
تاریخ انتشار: ۲۷ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۸:۳۶
گروه فعالیت‌های قرآنی ــ رئیس دارالقرآن‌الکریم اداره‌کل تبلیغات اسلامی آذربایجان‌شرقی، گفت: موضوع مهم برای موفقیت فرزندان همسو بودن والدین با فرزندان است، اگر والدین قدم به قدم در کنار آن‌ها نباشند نمی‌توان شاهد موفقیت‌ها و پیشرفت فرزندان بود.

والدین در فعالیت‌های قرآنی فرزندان خود همراهی کنند

حجت‌الاسلام سیدمحمود حسینی، رئیس دارالقرآن‌الکریم اداره‌کل تبلیغات اسلامی استان، در حاشیه مراسم افتتاحیه طرح تابستانی مؤسسه مجمع قاریان تبریز، در گفت‌وگو با ایکنا از آذربایجان‌شرقی، گفت: والدین در مسیر فعالیت‌های قرآنی با فرزندان خود همراه شوند.
وی افزود: موضوع مهم برای موفقیت فرزندان همسو بودن والدین با فرزندان است، اگر والدین قدم به قدم در کنار آن‌ها نباشند نمی‌توان شاهد موفقیت‌ها و پیشرفت فرزندان بود؛ بنابراین بهتر است والدین خودشان را در مسیر رشد و تعالی قرانی با فرزندان همراه کنند.
حجت‌الاسلام حسینی با اشاره به پیاده کردن دستورالعمل‌های قرآن کریم در سبک زندگی دینی ادامه داد: یکی از عوامل موفقیت‌آمیز و مهم سبک زندگی دینی و قرآنی متضاد نبودن رفتارها در زندگی شخصی با مطالب آموزشی قرآنی است، به‌عنوان مثال وقتی کودک قرآنی آیات و روایات را فرا می‌گیرد ولی در خانه و از سوی والدین می‌بیند که برعکس و متضاد آن آموزه‌ها رفتار می‌شود در نتیجه تأثیر خوبی نخواهد داشت.
وی تصریح کرد: برای داشتن یک زندگی موفق دینی باید زندگی خود را با آموزه‌های دینی تطبیق دهیم، اگر در خانواده‌ای از احسان و احترام به والدین صحبت می‌شود ولی پدر یا مادر خانواده به والدین خود احترام نمی‌گذارند چگونه کودک می‌تواند احترام به بزرگترها را یاد بگیرد.
رئیس دارالقرآن‌الکریم اداره‌کل تبلیغات اسلامی آذربایجان‌شرقی در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به ضرورت عمل به دستورات قران کریم در زندگی گفت: زمانی که یک فرد قرآن می‌خواند و معنا و مفهوم آن را کامل می‌داند، این فرد در صورتی یک فرد قرآنی محسوب می‌شود که آموزه‌های وی در عمل تجلی یابد و آموخته‌های قرآنی در سبک زندگی وی اثرگذارباشد.
وی ادامه داد: امید است کودکان، نوجوانان و جوانان با آشنایی با مقدمات قرآن کریم همچون روخوانی و روان‌خوانی و درک معنا و مفاهیم و عمل به آیات نورانی کلام وحی با سبک زندگی دینی و قرآنی خود مقدمات ظهور آقا امام زمان‌(‌عج) را فراهم کنند.
حجت‌الاسلام حسینی‌ تصریح کرد: امام زمان(عج) قرآن ناطق و مجسم است و ما باید با پیروی از آیات کلام الله وحی و سفارش‌های دینی ائمه اطهار علیه السلام قدم‌های موثری برای ظهور آن حضرت برداریم.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: