کد خبر: 3820568
تاریخ انتشار: ۲۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۸:۰۵
ستاری بیان کرد:
گروه اجتماعی ــ معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور، با بیان اینکه پایه توسعه اقتصاد کشور نیروی انسانی و عامل بعدی فرهنگ کارآفرینی است، افزود: فناوری خریدنی نیست بلکه یادگرفتنی است و با پول درست نمی‌شود.

نیروی انسانی، پایه توسعه اقتصادی کشور

به گزارش ایکنا از آذربایجان‌شرقی، سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور، شب گذشته، 28 خردادماه در نشست شورای اقتصاد دانش‌بنیان آذربایجان‌شرقی، با اشاره به اهمیت شرکت‌های دانش‌بنیان در شکوفایی اقتصاد کشور اظهار کرد: شرکت‌های دانش‌بنیان از اهمیت ویژه‌ای برخورد هستند؛ چرا که با اهمیت به شرکت‌های دانش‌بنیان به سرمایه‌گذاری بر روی افراد و تربیت مردم اهمیت می‌دهیم.

وی با اشاره به وارداتی بودن سیستم آموزشی کشور و ضرورت اصلاح آن افزود: ما با حمایت‌های مردمی و با مالیات این عزیزان، درس خوانده‌ایم و باید توسط همین علمی که آموخته‌ایم، با همکاری مردم و متخصصان بخش‌های مختلف، مشکلات کشور را یکی پس از دیگری از راه برداریم و این امر جز با توجه به علم و دانش میسر نیست. اصلی‌ترین دانش، دانش سرمایه‌گذاری روی انسان‌هاست و نتیجه عمل هم قطعاً برای کشور مفید خواهد بود.

معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور در ادامه با اشاره به ظرفیت‌های بی‌نظیر استان آذربایجان شرقی برای شکوفایی اقتصاد کشور ابراز کرد: این استان، هیچ گونه منابع نفتی ندارد ولی با این وجود توانسته در زمینه فعالیت شرکت‌های دانش‌بنیان، خوش بدرخشد.

ستاری ادامه داد: مسائل و مشکلات دانشی با پول، حل‌شدنی نیست و باید این نکته را که «تکنولوژی، خریدنی نیست و باید یاد بگیریم» را در کشور نهادینه کنیم.

وی با اشاره به اقدامات جدی دولت در عرصه توسعه فعالیت شرکت‌های دانش‌بنیان گفت: در هیچ جای تاریخ به اندازه امروز از مراکز پژوهشی و شرکت‌های دانش‌بنیان حمایت نشده است.

ستاری در بخش دیگری از سخنان خود با انتقاد شدید از واردات بی‌رویه برخی تجهیزات به کشور در سال‌های گذشته بیان کرد: بی‌تدبیری برخی‌ها در گذشته، کشور را به گورستانی از تجهیزات تبدیل کرده است.

معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور، گفت: اقتصاد امروز، اقتصادی است که منبع آن زمین نیست بلکه دانش است و کارکنان این دانش انسان‌های دانش‌بنیان هستند.

وی اضافه کرد: پایه توسعه اقتصاد کشور نیروی انسانی و عامل بعدی فرهنگ کارآفرینی است که بحمدالله در آذربایجان شرقی به خوبی جا افتاده است.

ستاری افزود: فناوری خریدنی نیست بلکه یادگرفتنی است و با پول درست نمی‌شود، همچنین کارآفرین‌های موفق در همه جای دنیا از زیرزمین‌ها برخاسته‌اند و چندین بار شکست خورده و دوباره از نو شروع کرده‌اند، پس باید با اعتماد به نفس و فرهنگ خودباوری کشور را بسازیم.

وی در پایان با بیان اینکه آذربایجان‌شرقی بهترین استان کشور برای مراکز علمی و شرکت‌های دانش‌بنیان است، ابراز کرد: استان آذربایجان‌شرقی با وجود مدیرانی متحد و متعهد توانسته ظرفیت ویژه‌ای را برای اینگونه مسائل فراهم آورد و دولت در تلاش است در سال‌های باقیمانده در این استان نیز به پیشرفت‌های چشمگیری دست یابد.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: