کد خبر: 3820937
تاریخ انتشار: ۳۰ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۱
گروه اجتماعی - استاندار آذربایجان‌شرقی گفت: از تحریم جمهوری اسلامی ایران توسط برخی کشورهای غربی، خوشحال نیستیم ولی معتقدیم تحریم، فرصتی برای شکوفایی ظرفیت‌های داخلی است و باید بتوانیم تمامی تهدیدات این حوزه را به فرصت تبدیل کنیم.

تحریم را فرصتی برای خودکفایی می‌دانیم

به گزارش ایکنا از آذربایجان‌شرقی، محمدرضا پورمحمدی، امروز در آیین افتتاح نخستین نمایشگاه نیازها و چالش‌های صنایع استان با قدردانی از برگزاری این نمایشگاه توسط پارک علم و فناوری استان ابراز کرد: در دنیای کنونی، هر چیزی به جز کلمه«تغییر» در حال تغییر است و بر اساس اعلام صاحبنظران، در آینده نزدیک، شاهد رشد سریع و تغییر یکباره علم و دانش در دنیا خواهیم بود.

وی با بیان اینکه دنیای آتی، دنیای تغییر سریع تکنولوژی و دانش خواهد بود ابراز کرد: امیدوارم برگزاری نمایشگاه‌های این چنینی در شکوفایی اقتصادی کشور و افزایش ارتباط دانشگاهیان و صنعتگران بیش از پیش موثر باشد.

پورمحمدی در ادامه سخنان خود تصریح کرد: در حال حاضر، شکاف عمیقی بین تولید دانش و تبدیل آن محصولات فناور در کشور وجود دارد. در سال‌هایی نه چندان دور اعلام می‌شد که علم، بهتر از ثروت است ولی هم‌اکنون باید گفت، علمی بهتر است که منجر به تولید ثروت شود.

استاندار آذربایجان‌شرقی با انتقاد از وابستگی اقتصاد کشور به درآمدهای نفتی اظهار کرد: نتیجه اقدامات این چنینی، باعث واردات بی‌رویه و غیرضرور تجهیزات از خارج شده و آن چنان که باید و شاید از ظرفیت داخلی کشور برای قطع وابستگی به خارج، استفاده نشده است.

پورمحمدی، جایگاه بین‌المللی ایران اسلامی در حوزه تولید علم و تولیدات فناورانه را به ترتیب، رتبه 16 و 70 اعلام کرد و ادامه داد: از تحریم جمهوری اسلامی ایران توسط برخی کشورهای غربی، خوشحال نیستیم ولی معتقدیم، تحریم، فرصتی برای شکوفایی ظرفیت‌های داخلی است و باید بتوانیم تمامی تهدیدات این حوزه را به فرصت تبدیل کنیم.

وی در بخش پایانی سخنان خود نسبت به توسعه ارتباطات کاربردی مراکز علمی و صنعتی با شرکت های دانش بنیان با برگزاری رویدادهای مختلف فناورانه در استان، ابراز امیدواری کرد.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: