کد خبر: 3821090
تاریخ انتشار: ۳۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۳
گروه فعالیت‌های قرآنی ــ مدیر مؤسسه قرآنی حضرت فاطمه(س) کلیبر با بیان اینکه ۶۵ قرآن‌آموز در کلاس‌های آموزشی این مؤسسه حاضر می‌شوند، گفت: روخوانی، روانخوانی و تجوید از گرایش‌های آموزشی مؤسسه قلمداد می‌شود.

آموزش ۶۵ قرآن‌آموز در مؤسسه «حضرت فاطمه(س)» کلیبرمهتاب مردانیفرد، مدیر مؤسسه قرآنی حضرت فاطمه(س) کلیبر، در گفت‌وگو با ایکنا از آذربایجان‌شرقی، با بیان اینکه 65 قرآن‎آموز در کلاس‌های آموزشی این مؤسسه حاضر می‌شوند، گفت: روخوانی، روانخوانی و تجوید از گرایش‌های آموزشی مؤسسه قلمداد می‌شود.
وی به پایه‌های سنی قرآن‌آموزان اشاره کرد و افزود: قرآن‌آموزان در پایه‌های سنی نونهال، نوجوان، جوان و بزرگسال در کلاس‎های آموزشی حاضر می‌شوند.
مردانی فرد ادامه داد: انسان‌هایی كه قلب پاک و رستگاری دارند و خود را از هرگونه گناه و آلودگی دور می‌دارند، در هنگام قرائت قرآن پاداش‌های فراوانی نصیبشان می شود.
مدیر مؤسسه قرآنی حضرت فاطمه(س) کلیبر با بیان نقش تجوید در فصيح‌تر شدن قرآن یادآور شد: علم تجويد، علمی است كه باعث صيانت حروف و كلمات از دست‌خوردگی و بيان نادرست آنان می‌شود، كه اگر آن را تنها در رابطه با قرآن کريم كه شيواترين، فصيح‌ترين و كامل‌ترين سخنان و مطالب است در نظر بگيريم، می‌توان گفت، رعايت قواعد تجويدی، يگانه راهی است كه انسان را به قرائت صحيح و مطلوب و قرائتی شبيه به قرائت هنگام نزول آن و شكل اوليّه و اصلی خواندن آن نزدیک می سازد.
وی با اشاره به فرموده پیامبراکرم(ص) افزود: پیغمبر(ص) می فرمایند: قلبی که در آن چیزی از قرآن نباشد، هم چون خانه ویران است.
مردانی فرد از لزوم گسترش فعالیت‌های قرآنی گفت و تاکید کرد: باید همه مبلّغ قرآن باشیم و حقایق آن را به دنیای معاصر که سخت تشنة آن است برسانیم و مؤسسات تحفیظ قرآن و تدریس قرائت قرآن و تفسیر و بیان علوم قرآن را هرچه ممکن باشد گسترش دهیم و با این مؤسسات همکاری و معاضدت تنگاتنگ داشته باشیم که خوشبختانه گرایش جامعه بخصوص جوانان مؤمن و آگاه به قرآن بسیار موجب امیدواری و علامت رشد و آگاهی و بیداری است، مراکز تعلیم قرآن و دارالقرآن‌ها رو به ازدیاد و حفظ و تعلیم‌و‌تعلّم قرآن موجب فخر و مباهات است.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: