کد خبر: 3821139
تاریخ انتشار: ۳۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۷
گروه سیاست و اقتصاد- نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌شرقی، ساقط کردن پهپاد آمریکایی را عزتی دیگر برای جمهوری اسلامی عنوان کرد و گفت: با این اقدام قدرت بازدارنده‌ نظام جمهوری اسلامی به وضوح روشن شد و آمریکا و ترامپ بار دیگر تحقیر شد.

ساقط کردن پهپاد جاسوسی؛ تحقیر دوباره آمریکابه گزارش ایکنا از آذربایجان‌شرقی، حجت‌الاسلام‌والمسلمین سیدمحمدعلی آل‌هاشم، امام جمعه تبریز، امروز 31، خردادماه در خطبه‌های نماز جمعه این هفته تبریز، از ۲ پنج شنبه در هفته گذشته بعنوان نماد عزت و اقتدار یاد کرد و گفت: یک هفته بعداز بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار با نخست وزیر ژاپن که مظهر قدرت و عزت ایران عزیز و جهان اسلام شد؛ ساقط کردن پهباد آمریکا توسط رزمندگان اسلام در سپاه همیشه قهرمان بار آمریکا و ترامپ را تحقیر کرد.

وی با اشاره به التهاب آفرینی دشمنان در منطقه با اقدامات تروریستی گفت: حمله به دو نفت کش در دریای عمان همزمان با مذاکره نخست وزیر ژاپن با رهبر معظم انقلاب اسلامی یک اقدام تروریستی که صهیونیسم بین‌الملل با همراهی برخی از کشورهای عربی جنگ طلب بود که می خواستند با این اقدامات در منطقه آتش افروزی کنند اما جمهوری اسلامی ایران با تقبیح هر گونه اقدام تروریستی آن را محکوم کرد.

امام جمعه تبریز افزود: این گروه جنگ‌طلب دست به دست هم داده و با طراحی نقشه‌های گوناگون تلاش دارند تا با راه‌اندازی یک جنگ و تنش آمریکا را وارد جنگ کنند تا از این طریق به اهداف و مقاصد خود برسند.

وی متذکر شد: بر همگان روشن است که ایران برای امنیت منطقه به اندازه خود ارزش قائل است و امنیت خلیج فارس و دریای عمان تامین‌کننده امنیت و منافع ملی ایران است.

خطیب نماز جمعه تبریز ادامه داد: اگر روزی برسد که جمهوری اسلامی تشخیص بدهد تنگه هرمز را ببندد، این اقدام را به صورت عملی انجام خواهد داد و هیچ‌گاه دست به اقدامات منفعلانه و تروریستی نمی‌زند.

وی در بخش دیگری از خطبه ها به روز جهانی مبارزه با قاچاق و استعمال موادمخدر اشاره کرد و گفت: همجواری ایران با افغانستان ،تهاجم فرهنگی دشمن و نفوذ خاموش دشمنان و نقش برخی عوامل ساختاری ، سیاسی و برخی عوامل فرهنگی خانوادگی باعث شده است تا موادمخدر در کشورمان شیوع پیدا کند.

حجت‌الاسلام آل هاشم، افزود: 90 درصد از مردم ایران از شیوع موادمخدر نگران هستند و خوشبختانه کشورمان به عنوان پرچمدار مبارزه با مواد افیونی در سطح بین‌الملل مطرح است و اقدامات شایسته ، پیشگیری اولیه، اقدامات درمانی و حمایت‌های اجتماعی در کشور صورت می گیرد.

خطیب نماز جمعه تبریز ادامه داد: 9 هزار مرکز درمانی در اختیار معتادان برای بازپروری است و یک‌هزار و 197 مرکز اقامت میان مدت برای نگهداری معتادان وجود دارد.

وی با اشاره به ششم تیرماه که یادآور حادثه دلخراش ترور آیت الله خامنه‌ای و البته روز حقانیت نظام جمهوری اسلامی ایران است گفت: در این روز رهبر معظم انقلاب توسط تروریست‌های کور دل ترور شدند ولی با معجزه الهی زنده ماندند و هدیه‌الهی برای مسلمانان شدند و از خداوند متعال عمر طولانی برای ولی‌ امر مسلمین آرزومندیم.

امام جمعه تبریز آغاز هفته قوه قضائیه و سالروز شهادت آیت‌الله بهشتی و هفتاد و دو تن از یارانش را گرامی داشت و گفت: آیت‌الله بهشتی دقیقا بعد از یک روز پس از ترور رهبر معظم انقلاب در سال 60 به شهادت رسید و همان طور که امام راحل رحمت‌الله فرمودند  شهید بهشتی مظلوم زیست، مظلوم رفت و خار چشم دشمنان بود.

وی اضافه کرد: قوه قضائیه باید مظهر عدل و پناهگاه مردم باشد و این قوه برای عدل است و معیار عدالت در جامعه عمل به قانون است و به یقین رکن رکین برقراری امنیت در جامعه دستگاه قضایی است.

امام جمعه تبریز خاطرنشان کرد: مهم‌ترین الزامات تحقق عدالت براساس گام دوم انقلاب تدوین قوانین عادلانه، ایجاد ساختار عادلانه و اصلاح ساختاری منافی عدالت است و قطعاً برای تحقق عدالت نیازمند مجریان عادل و با تقوا هستیم که در قوه قضائیه بسیار زیاد است.

حجت‌الاسلام آل‌هاشم، در خطبه اول نماز جمعه این هفته تبریز در ادامه سلسله مباحث خانواده و اهمیت تکریم و احسان و نیکی به پدر و مادر گفت: نیکی به پدر و مادر به هیچ شرطی مقید نیست و این موضوع باید در این صورت انجام گیرد.

امام جمعه تبریز افزود: احسان و نیکی به والدین ربطی به دین و ایمان آنها ندارد و چنانچه بی دین هم باشند باید احترام از سوی اولاد واجب است.

اوی ادامه داد: نیکی به پدر و مادر تنها به زمان حیات آنها نباید معطوف نیست و باید بعد از وفات والدین باید در حق آنها احسان و نیکی صورت گیرد.

وی احترام به پدر و مادر را پس از توحید و یکتاپرستی بهترین عبادات عنوان کرد و افزود: خشمگین کردن پدر و مادر از اعمال ناپسند در پیشگاه خداوند متعال است.

حجت‌الاسلام آل‌هاشم، اطاعت و جلب رضایت پدر و مادر را از وظایف اولاد برشمرد و گفت : در صورتی نباید از پدر و مادر فرمان پذیری کرد که امر آنها موجب گناه و معصیت الهی باشد.

امام جمعه تبریز ادامه داد: احسان و نیکی به پدر و مادر به وفور سفارش شده است اما احترام به مادر در برخی مواقع مهمتر از تکریم پدر ذکر شده است.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: