کد خبر: 3821506
تاریخ انتشار: ۰۲ تير ۱۳۹۸ - ۰۸:۵۶
گروه فرهنگی ــ معاون هنری و سینمایی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی از برگزاری دومین جشنواره موسیقی «دفاع، مقاومت و حماسه» در تبریز همزمان با ١٢ تیرماه سالروز سقوط هواپیمای مسافربری ایران توسط ناوگان آمریکا خبر داد.

جشنواره موسیقی «دفاع، ‌مقاومت و حماسه» در تبریز برگزار می‌شود

علی محرمی، معاون هنری و سینمایی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، در گفت‌وگو با ایکنا از آذربایجان‌شرقی، از برگزاری دومین جشنواره موسیقی «دفاع، ‌مقاومت و حماسه» در تبریز همزمان با ١٢ تیر سالروز سقوط هواپیمای مسافربری ایران توسط ناوگان آمریکا خبر داد.

وی گفت: این حادثه لکه ننگی است که در کنار دیگر جنایات آمریکا به‌خوبی بی‌صداقتی مقامات این کشور را در زمینه حقوق بشر نشان می‌دهد و براین اساس زمانبندی دومین جشنواره موسیقی دفاع،‌ مقاومت و حماسه طوری تنظیم شده تا در سالروز این حادثه‌ که تبلور حقوق بشر آمریکایی است برگزار شود.

محرمی اظهار کرد:‌ هرچه کار فرهنگی و هنری انجام دهیم و آثار فاخر تولید کنیم باز هم جا دارد و سوژه‌ها و تحقیقات زیادی وجود دارد که جنایات آمریکا را ثابت کرده و می‌تواند دستمایه تولید آثار هنری برای افشا کردن این جنایت‌ها باشد و از این رو هنرمندان عرصه‌های مختلف به‌ویژه موسیقی می‌توانند آثاری ماندگار و تاثیرگذار تولید کنند.

معاون هنری و سینمایی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی افزود: این جشنواره در دو بخش گروه‌نوازی و آثار تولیدی برگزار می‌شود و گروه‌های راه یافته به مرحله نهایی جشنواره در روزهای ١١ و ١٢ تیرماه با اجرای زنده و در حضور هیئت داوران و تماشاگران با هم به رقابت خواهند پرداخت.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: