کد خبر: 3822324
تاریخ انتشار: ۰۴ تير ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۹
گروه اجتماعی ــ رئیس سازمان جهاددانشگاهی آذربایجان‌شرقی از ارسال بیش از ۳۵۰۰ نمونه به بانک سلول‌های بنیادی خون بند ناف رویان جهاد دانشگاهی برای ذخیره، نگهداری و استفاده‌های درمانی خبر داد.

جمع‌آوری ۳۵۰۰ نمونه خون بند ناف در آذربایجان‌شرقی

به گزارش ایکنا از آذربایجان‌شرقی، جعفر محسنی، رئیس سازمان جهاد دانشگاهی استان، روز سه‌شنبه چهارم تیرماه در نشست خبری با موضوع خدمات و اقدامات بانک سلول‌های بنیادی بند ناف رویان جهاددانشگاهی از ارسال بیش از 3500 نمونه به بانک سلول‌های بنیادی خون بند ناف رویان جهاد دانشگاهی برای ذخیره، نگهداری و استفاده‌های درمانی خبر داد.

وی اظهار کرد: بند ناف، سال‌های سال به دلیل عدم اطلاع از خواص درمانی آن‌، دور انداخته می‌شد و این در حالی است که در دنیا بیش از 80 نوع بیماری با استفاده از سلول‌های بنیادی خون بند ناف درمان می‌شود.

محسنی ادامه داد: تحقیقات در خصوص سلول‌های بنیادی خون بند ناف ادامه دارد و به نظر می‌رسد مواد درمانی بیشتری از آن قابل استحصال باشد.

رئیس سازمان جهاددانشگاهی آذربایجان شرقی با اشاره به تشکیل بانک سلول‌های بنیادی خون بند ناف از سال 87 گفت: در بدو تأسیس این بانک به دلیل عدم آگاهی مردم در خصوص فواید این سلول‌ها، استقبال از آن بسیار کم بود، اما به تدریج و با افزایش اطلاع در این خصوص استقبال نیز بیشتر شد.

طیبه عابدینی، مدیر دفتر نمایندگی بانک خون بند ناف رویان آذربایجان‌شرقی نیز در این نشست اظهار کرد: در سال جاری دفتر نمایندگی بانک خون بندناف در استان جزو نمایندگی برتر کشوری معرفی شد و کارشناسان دفتر نیز جزو کارشناسان برتر از نظر کیفیت نمونه اخذ شده و تعداد سلول‌های دریافتی از هر نمونه هستند.

وی افزو‌د: تا سال ۹۴ فرهنگ‌سازی چندانی در این رابطه نشده بود، اما از سال ۹۴ به بعد با حمایت مسئولان، فرهنگ‌سازی شروع شده و تا سال ۹۷ به حداکثر رسید.

عابدینی بیان کرد: تدابیری در قالب تسهیلات و تقسیط و... اندیشیده شده تا در این شرایط اقتصادی خانواده‌ها برای ذخیره خون بند ناف فرزندان خود با مشکل مواجه نشوند.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: