کد خبر: 3822872
تاریخ انتشار: ۰۶ تير ۱۳۹۸ - ۱۷:۱۱
گروه اجتماعی - استاندار آذربایجان‌شرقی، با بیان اینکه خیران، انسان‌هایی شریف هستند که مراحل کمال را پیموده و هم نوع دوستی را بر خودپرستی ترجیح داده‌اند، گفت: بعد از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی، مشارکت مردم در کارهای خیر افزایش یافته است ولی متاسفانه دنیا پرستی و مادی گرایی به اصلی‌ترین همّ و غم بسیاری از مردم تبدیل شده و فرهنگ غربی بر فرهنگ اسلامی، سایه افکنده است.

خیران سلامت مراحل کمال انسانیت را پیموده‌اندبه گزارش ایکنا از آذربایجان‌شرقی، محمدرضا پورمحمدی، استاندار آذربایجان‌شرقی،امروز ششم تیرماه در ششمین همایش خیرین سلامت استان گفت: تبریز و آذربایجان از گذشته‌های دور تا کنون، مهد علم، ادب، فرهنگ و هنر بوده و مشارکت در سنت حسنه کارهای خیر نیز از جمله ویژگی‌های مردم این دیار است. برگزاری همایش های این چنینی نیز نقش بسیار موثری در استمرار فرهنگ مشارکت در کارهای خیر دارد.

وی در همین راستا ادامه داد: وجود صدها موقوفه در جای جای تبریز و استان آذربایجان‌شرقی، حاکی از ایمان قوی و توجه به فرهنگ نوع دوستی در خطه آذربایجان از صدها سال پیش بوده و موقوفه های ارزشمند و با عظمتی همچون مجموعه های قائم مقام و ربع رشیدی، گواهی بر اهمیت فرهنگ کار خیر در این استان کشور است.

پورمحمدی با بیان اینکه خیران، انسان‌هایی شریف هستند که مراحل کمال را پیموده و هم نوع دوستی را بر خودپرستی ترجیح داده‌اند ادامه داد: بعد از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی، مشارکت مردم در کارهای خیر افزایش یافته است ولی متاسفانه دنیا پرستی و مادی گرایی به اصلی‌ترین همّ و غم بسیاری از مردم تبدیل شده و فرهنگ غربی بر فرهنگ اسلامی، سایه افکنده است.

استاندار آذربایجان شرقی در ادامه از فعالیت غیرقانونی و سواستفاده برخی شرکت‌ها در استان نیز انتقاد کرد و ادامه داد: در کنار همین انسان‌های خیر و نیکوکار، افرادی نیز وجود دارند که در قالب شرکت هایی موجه، اقدام به کارهایی از جمله زمین خواری و اختلاس کرده و به کسب درآمدهای حرام و نامشروع از بیت المال مشغول می شوند. این اطمینان را به مردم می دهیم که هیچ گونه تعارفی با هنجارشکنان و اخلال گران اقتصادی نداشته و متخلفین را به دستگاه قضا می سپاریم.

پورمحمدی بر ضرورت الگوسازی از خیرین برای نسل جوان توسط مسئولان، تاکید و اظهار کرد: آشنایی هرچه بیشتر جوانان با انسان های خدادوست و نیکوکار، باعث استمرار کارهای خیر و همچنین کاهش روزافزون فساد می شود.

استاندار آذربایجان شرقی، در ادامه با اشاره به تحریم جمهوری اسلامی ایران توسط آمریکا ابراز کرد: اقدامات خصمانه آمریکا نسبت به جمهوری اسلامی ایران، باعث تحریم بسیاری از اقلام دارویی نیز شد که بر خلاف قواعد مسلم حقوق بشر است . ولی ملت ایران همچنان استوار در مقابل زیاده خواهی های استکبار جهانی ایستادگی خواهند کرد.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: