کد خبر: 3433582
تاریخ انتشار: ۱۱ آبان ۱۳۹۴ - ۱۳:۱۰
حجت‎‏الاسلام حمیدی:
گروه فعالیت‌های قرآنی: رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان هریس اظهار کرد: ۱۰ خانه قرآن روستایی، سه خانه قرآن شهری و دو مؤسسه قرآن در شهرستان هریس فعالیت می‎‏کنند.

حجت‎‏الاسلام اباذر حمیدی، رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان هریس در گفت‌وگو با خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از آذربایجان شرقی، با اشاره به وضعیت مراکز قرآنی شهرستان اظهار کرد: 10 خانه قرآن روستایی، سه خانه قرآن شهری و دو مؤسسه قرآن در شهرستان هریس فعالیت می‎‏کنند.

وی خاطرنشان کرد: 750 قرآن‏آموز در نیم سال نخست سال 94 در مراکز قرآنی هریس آموزش دیده و پیش‎بینی حضور و آموزش یک‎‏هزار و 200 قرآن‎آموز تا پایان سال‏جاری دور از انتظار نخواهد بود.

حجت‎‏الاسلام حمیدی ادامه داد: روخوانی، روان‏خوانی، حفظ و تفسیر قرآن از رشته‎هایی است که در خانه‌‎‏های قرآنی و مؤسسات قرآنی هریس آموزش داده می‏‌شود.

وی قرآن را بانفوذترین کتاب دانست و افزود: کتاب بهترین هم‎نشین تنهایی است و قرآن زیباترین، عمیق‏ترین و با نفوذترین معانی را درخود جای داده که آدمی با تدبر در آیات آن می‏‌تواند به مقامات عالیه دست یابد.

حجت‏‌‎الاسلام حمیدی گفت: تلاوت و انس با قرآن از سفارش‎های مکرّر معصومان (ع)است و حفظ قرآن به طور طبیعی به انس با آیات الهی می‌‎انجامد؛ زیرا حافظ قرآن باید برای تثبیت محفوظات قرآنی‎اش دست کم روزی چند بار به قرائت قرآن بپردازد.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان هریس از عمده‎ترین آثار حفظ قرآن گفت و عنوان کرد: مهمترین و عمده ترین اثر حفظ قرآن درک بهتر آن است. حافظ به سبب تسلط برهمه آیات، ارتباط آنها را نیک درمی‎یابد و در پرتو آن درکی بهتر و درست‌‎تَر از قرآن به دست می‎آورد.

وی یادآور شد: هنگامی که صاحب قرآن داخل بهشت شود، به او می‌گویند «بخوان و بالا رو!» پس برتر از درجه حافظ قرآن درجه‌ای نیست.

حمیدی همچنین کمبود اعتبار و فقدان امکانات اولیه نظیر کامپیوتر را از مهم‏ترین مشکلات دارالقرآن هریس برشمرد و از مسئولان، خیران و واقفان خیراندیش درخواست کرد تا با حمایت از فعالیت‎های قرآنی آن شهرستان در جهت اشاعه فرهنگ و معارف والای قرآن کریم قدم بردارند.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: