کد خبر: 3714219
تاریخ انتشار: ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۶
گروه اجتماعی- معاون فرهنگی سازمان جهاد دانشگاهی آذربایجان‌‌شرقی، گفت: فعالیت‌های این نهاد، قدمت چندین ساله دارد و درصدد آن هستیم تا در چارچوب اهداف نظام جمهوری اسلامی و مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی با تکیه بر جوانان خلاق بتوانیم مبتکر طرح‌ها و برنامه خلاق و بدیع فرهنگی باشیم.

به گزارش ایکنا از آذربایجان‌شرقی، احدحاجی بلند، معاون فرهنگی سازمان جهاد دانشگاهی استان، امروز در جلسه هم اندیشی توسعه فعالت‌های این نهاد در سالن اجتماعات جهاددانشگاهی، با بیان اینکه جهاددانشگاهی نهاد آکادمیک و نسل چهارم است؛ چرا که در حوزه آموزشی، پژوهشی، تجاری سازی فناوری و کارآفرینی و همچنین در حوزه فرهنگی و اجتماعی خدمات موثر و متفاوتی را ارایه می دهد، گفت: فعالیت‌های این سازمان، قدمت چندین ساله دارد و درصدد آن هستیم تا در چارچوب اهداف نظام جمهوری اسلامی و مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی با تکیه بر جوانان خلاق بتوانیم مبتکر طرح ها و برنامه خلاق و بدیع فرهنگی باشیم.
جهاددانشگاهی با تکیه بر جوانان خلاق، مبتکر برنامه‌های بدیع فرهنگی است
وی، با اشاره به اهداف این نهاد انقلابی در حوزه فرهنگی، گفت: ترویج آرمان‌های انقلاب اسلامی، تعمیق گرایش‌ها و باورهای دینی نسل جوان، رشد خلاقیت و استعدادهای هنری دانشجویان، تقویت و مشارکت دانشجویان در حوزه سیاسی و اجتماعی و الگو و پیشتاز بودن در حوزه فرهنگی از جمله اهداف جهاد دانشگاهی در حوزه فرهنگی است.
حاجی بلند، ادامه داد: بیش از ۳۰۰ پروژه نظرسنجی توسط مرکز افکار سنجی دانشجویان ایران «ایسپا» که معتبرترین مرکز نظر سنجی در سطح کشور است، در سطح استان آذربایجان‌شرقی انجام گرفته است؛ همچنین خبرگزاری‌های ایسنا و ایکنا از خبرگزاری‌های این سازمان هستند که خبرگزاری ایسنا در سال گذشته توانسته حدود 9 هزار خبر، مصاحبه و گزارش تولید کند و راه‌اندازی بخش ویژه رویداد تبریز ۲۰۱۸ نیز از رویکرد های اصلی آن است.
وی ادامه داد: همچنین راه اندازی شعبه خبرگزاری سوم جهاد دانشگاهی، به نام «سینا پرس» تحت عنوان خبرگزاری تخصصی علم و فرهنگ در دستور کار قرار دارد.
معاون فرهنگی سازمان جهاد دانشگاهی آذربایجان‌ شرقی با اشاره به فعالیت‌های شاخص سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی در حوزه‌های اجتماعی سیاسی علمی و صنفی، خاطرنشان کرد: برگزاری مسابقات ملی مناظره دانشجویان ایران در سطح استانی، فعالیت در مرکز گردشگری علمی فرهنگی، برگزاری نشست های تخصصی در خصوص رفع چالش های دانشگاهی و دانشجویی، برگزاری نشست های بررسی ظرفیت‌های صنعتی و گردشگری، برگزاری کارگاه های توانمندسازی و ارتقای تاب آوری اجتماعی زنان برای 30 هزار نفر ساعت و مشارکت در برگزاری برنامه های شهدای دانشگاه تبریز و روز شهدای جهاددانشگاهی از جمله فعالیت های فرهنگی این سازمان است.
وی عنوان کرد: خوشبختانه جهاد دانشگاهی استان موفق شده تا مجوز مرکز فرهنگی نوع «ب» با محوریت گردشگری فرهنگی و اجتماعی از جهاددانشگاهی کشور دریافت کند و به صورت منسجم و آکادمیک در راستای توسعه حوزه گردشگری وارد عمل شود.
حاجی بلند در پایان خاطرنشان کرد: سعی می کنیم با گسترش کمی و کیفی فعالیت‌های جهاد دانشگاهی، بتوانیم در رشد فرهنگی و توسعه اقتصاد فرهنگی استان گام های موثری برداریم.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: