فرهنگ قرآنی به برکت انقلاب اسلامی در حال گسترش است
کد خبر: 3724319
تاریخ انتشار : ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - ۰۸:۱۴

فرهنگ قرآنی به برکت انقلاب اسلامی در حال گسترش است

گروه فعالیت‌های قرآنی- نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌شرقی، با بیان اینکه فرهنگ قرآنی در جامعه به برکت انقلاب اسلامی، امام راحل و عنایت‌های رهبر معظم انقلاب در حال گسترش است، گفت: پیش از پیروزی انقلاب اسلامی، قرآن بیشتر بر سر مزار و در قبرستان‌ها تلاوت و به همراه جهیزیه دختران به خانه بخت فرستاده می‌شد.

به گزارش ایکنا از آذربایجان‌شرقی، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحمدعلی آل هاشم، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه تبریز، امروز سی و یکم خردادماه در دیدار با اعضای هیئت مدیره، اساتید و قرآن آموزان مجمع قاریان تبریز، با بیان اینکه همه ما در قبال قرآن وظایف سنگینی داریم، اظهار کرد: همه جای ایران باید فضای قرآنی حاکم باشد، اما سوال اینجاست که آیا می‌توانیم ادعا کنیم که به وظایف خود در قبال قرآن به طور کامل عمل کرده ایم؟ پاسخ منفی است.

فرهنگ قرآنی به برکت انقلاب اسلامی در حال گسترش است

وی با بیان اینکه فرهنگ قرآنی در جامعه به برکت انقلاب اسلامی، امام راحل و عنایت های رهبر معظم انقلاب اسلامی در حال گسترش است، تاکید کرد: قبل از پیروزی انقلاب اسلامی قرآن تنها در قبرستان ها و بر سر مزار اموات قرائت می‌شد و یا بر سر جهیزیه دختران گذاشته می‌شد اما امام خمینی(ره) با انقلابی که به پا کردند قرآن را در سطح جامعه حاکم کردند و امروز به برکت وجود مقام معظم رهبری فضای معنوی قرآن کریم بین جوانان و نوجوانان حاکم شده است.

حجت‌الاسلام ال هاشم، با بیان اینکه اگر قرآن در دل انسان فرو نشیند هیچ کس نمی‌تواند با او مقابله کند، تاکید کرد: علت موفقیت سربازان حزب الله لبنان در جنگ‌های اخیر این است که قرآن در دل های آنان فرورفته است.

امام جمعه تبریز، ادامه داد: جوانان این مرز و بوم نیز به خاطر عمل به قرآن و مانوس بودن با آن بود که توانستند با جرات در جبهه‌های حق علیه باطل در هشت سال دفاع مقدس حاضر شده و دشمن را شکست دهند.

حجت‌الاسلام آل هاشم، با بیان اینکه هدف اصلی همه باید عمل به قرآن باشد، گفت: مقام معظم رهبری در سال‌های اخیر تاکیدات فراوانی بر لزوم تربیت حافظان قرآنی داشته‌اند و فرمودند که باید 10 میلیون حافظ قرآنی در کشور داشته باشیم.

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌شرقی، به نقش مقام معظم رهبری برای توسعه فرهنگ قرآنی در جامعه اشاره کرد و گفت: ایشان با حضور چند ساعته در بین قاریان و حافظان قران در روز اول ماه مبارک رمضان و مناسبت های مخلف فرهنگ سازی برای سایر مسئولان است.

وی،افزود: از زمانی که به استان آمده‌ام اولین دغدغه‌ام گسترش و تقویت فعالیت‌های قرآنی بود که خوشبختانه با پیگیری های انجام شده شورای توسعه فعالیت های قرآنی در استان تشکیل شده و قرار است هر ماه جلسات این شورا تشکیل شود.

حجت‌الاسلام آل هاشم، با بیان اینکه بهترین دوران فراگیری قرآن دوران کودکی و نوجوانی است، گفت: کارهایی که در مجمع قاریان تبریز صورت می گیرد ستودنی است و امیدواریم در تربیت قاریان و حافظان قرآن موفق باشند.

انتهای پیام 

captcha