کد خبر: 3808450
تعداد نظرات: ۲ نظر
تاریخ انتشار: ۱۴ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۰۸:۳۹
باوردی تشریح کرد:
گروه فعالیت‌های قرآنی ــ عضو هیئت مدیره اتحادیه مؤسسات و تشکل‌های فرهنگی ـ مردمی قرآن و عترت کشور، گفت: مؤسسات بسیاری داریم که نیازمند حمایت بوده و با کم‌ترین هزینه‌ها می‌توانند فعالیت‌های قرآنی بسیاری را انجام دهند.

مؤسسات قرآنی نیازمند کمک هستند

مجید باوردی، عضو هیئت مدیره اتحادیه مؤسسات و تشکل‌های فرهنگی مردمی قرآن و عترت کشور‌ در گفت‌وگو با ایکنا از آذربایجان‌شرقی، با اشاره به چالش‌های پیش آمده در مدغم شدن اتحادیه‌های قرآنی و تشکیل آن، اظهار کرد: این اتحادیه مورد تأیید شورای توسعه فعالیت‌های قرآنی کشور بوده و جایگاهی قانونی دارد، اما عده‌ای برای اینکه جهت حضور در این اتحادیه مدغم رأی نیاورده بودند و دستشان از بودجه‌ها قطع شد، از این رو گفتند که اتحادیه مدغم مؤسسات قرآنی را قبول نداریم و متاسفانه موجبات اختلافات را فراهم کردند.

وی گفت: هدف از ادغام این دو اتحادیه قرآنی، انجام فعالیت‌های قرآنی در سایه وحدت و انسجام بود. پیش‌تر صدور مجو‌ز برای مؤسسات قرآنی و همچنین توزیع اعتبارات قرآنی بین مؤسسات، دارای متولی متعددی بود که تصمیم گرفته شد دو اتحادیه قرآنی مدغم شوند تا تمامی این فعالیت‌ها در یک مسیر مشخص پیش برود.

عدم تشکیل جلسات شورای توسعه فعالیت‌های قرآنی در آذربایجان‌شرقی

باوردی همچنین در ادامه در پاسخ به این‌که چرا جلسات شورای توسعه فعالیت‌های قرآنی در آذربایجان شرقی به‌طور مرتب تشکیل نمی‌شود، گفت: مقرر بود جلسات این شورا ماهانه برگزار شود اما به دلایل نامعلوم تشکیل نیافته است.

این پیشکسوت قرآنی در این رابطه اظهار کرد: هر امری که وابسته به دستگاه‌های دولتی باشد، معمولاً ناقص می‌ماند.

وی در پاسخ به این سؤال که علت حضور نیافتن برخی از اساتید و چهره‌های قرآنی در همایش رویش‌های قرآنی انقلاب اسلامی که در تبریز برگزار شد چه بود، گفت: برگزاری همایش رویش‌های قرآنی فی‌النفسه حرکت خوبی و برگزاری چنین همایش‌هایی می‌تواند جرقه‌ای برای ایجاد روحیه و علاقه برای فعالیت‌های قرآنی باشد، اما جای تامل است که چرا یک سری از پیشکسوتان و مسئولان قرآنی واساتید قرآنی در همایش حضور نداشتند.

باوردی بیان کرد: قاعدتاً بایستی مسئولان برگزاری رویش قرآنی که در رأس امور برنامه بودند، ابتدا از مسئولان قرآنی از جمله اتحادیه مؤسسات قرانی استان و از اساتید و نخبگان قرآنی به‌طور رسمی دعوت می‌کردند.

وی در ادامه افزود: عده‌ای می‌پرسند که خروجی و نتایج هزینه‌کرد همایش چه بود؟ ما مؤسسات بسیاری داریم که نیازمند حمایت بوده و با کم‌ترین هزینه‌ها می‌توانند فعالیت‌های قرآنی بسیاری را انجام دهند.

قاری و استاد دانشگاه تأکید کرد: انتظار داریم متولیان برنامه و دستگاه‌های نظارتی و شورای توسعه در جامعه قرآنی بازخورد کار را ارزیابی و نقد کنند.

انتهای پیام

انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
شهروند
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳۹۸/۰۲/۱۷ - ۲۳:۰۵
0
0
لطفا بفرمائید خروجی اتحادیه استانی شما چی بوده است تا نوبت به مطالبه گری در خصوص خروجی همایش برسد!!!
شهروند
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳۹۸/۰۳/۰۵ - ۱۱:۵۳
0
0
به نظرم بزرگترین چالش وجود افراد مدعی است که توان انجام هیچ کاری ندارند به جز مصاحبه. اگر این چالش حل شود اوضاع رو به راه خواهد بود
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: