کد خبر: 3812265
تاریخ انتشار: ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۲
گروه اجتماعی- نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌شرقی، اظهار کرد: ترکیب جمهوریت و اسلامیت نخستین قله درخشش انقلاب است و وارد کردن عنصره اراده ملی به کانون مدیریت کشور، با حضور امت در همه صحنه‌های مدیریتی از مزایای جمهوری اسلامی ایران است.

ترکیب جمهوریت و اسلامیت؛ نخستین قله درخشش انقلاببه گزارش ایکنا از آذربایجان‌شرقی، حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمدعلی آل‌هاشم، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه تبریز، عصر روز پنجشنبه 26 اردیبهشت‌ماه در مراسم جز خوانی قرآن کریم در مصلی امام خمینی (ره) تبریز، مهم‌ترین فلسفه بعثت انبیاء را رهایی انسان‌ها از قید بندگی دیگران و مبارزه با طاغوت دانست و ابرازکرد: دعوت به توحید و دوری از طاغوت در رأس برنامه همه پیامبران بود و خداپرستی با پذیرش سلطه ستمگران نمی‌سازد.

وی افزود: انسان با ایمان و عبادت و اتصال به خداوند، قدرت مبارزه با طاغوت‌ها را می‌تواند پیدا کند، قرآن بارها به آزادی انسان‌ها در انتخاب راه و عقیده اشاره کرده است.

حجت‌الاسلام آل‌هاشم، با بیان اینکه برخی آزادی را به معنای ولنگاری و هرج و مرج معنا می‌کنند، تاکید کرد: آزادی به آن معنا برای اخلاق اجتماع و آزادی اجتماعی و رشد معنوی جامعه مانع است، همانگونه که کودک دوست دارد همه چیز را بخورد غافل از اینکه این آزادی یک کار منفی برای کودک و نوعی آسیب به جسم اوست.

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌شرقی در ادامه با اشاره به جایگاه آزادی در جمهوری اسلامی گفت: در آزادی جمهوری اسلامی عزت نهفته است تا هر فرد در هر انتخاب و انتخاباتی نظر خود را بدون هیچ گونه فشار و تهدیدی اعمال کند و هم عقلانیت و توجه به افکار عمومی وجود دارد.

وی خاطرنشان کرد: ترکیب جمهوریت و اسلامیت نخستین قله درخشش انقلاب است و وارد کردن عنصره اراده ملی به کانون مدیریت کشور، با حضور امت در همه صحنه‌های مدیریتی از مزایای جمهوری اسلامی ایران است.

حجت‌الاسلام آل‌هاشم، با اشاره به تقابل اسلام و استکبار اذعان کرد: رویارویی‌ها در دنیای امروز براساس نژاد، لهجه، سرمایه و سیاست است اما در فرهنگ اسلام، رویارویی میان اسلام و کفر، اسلام و استکبار، اسلام و استثمار و استعمار، عدالت و ظلم، مشورت و استبداد است.

امام جمعه تبریز عنوان کرد: باید قدردان نعمت نظام اسلامی ایران باشیم و از این فرصت استفاده کنیم و نگرانی‌هایی که دشمنان ما با جنگ روانی راه انداخته‌اند، به ویژه در ایام اخیر که شایعه آغاز جنگ را مطرح می‌کنند، هر چه زودتر رفع شود.

وی در پایان گفت: به فرموده رهبر معظم انقلاب، با آمریکا مذاکره نخواهد شد و جنگی هم اتفاق نخواهد افتاد، نه ما تاکنون آغازگر جنگی بوده ایم و نه آمریکا امروز آغاز جنگ را به نفع خود می‌داند.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: