کد خبر: 3813144
تاریخ انتشار: ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۱
گروه اجتماعی ــ مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری آذربایجان‌شرقی، اقدامات جهاددانشگاهی در حوزه درمان ناباروری را ارزشمند ارزیابی کرده و بر افزایش حمایت‌ها در راستای تأمین کاهش هزینه‌های درمان ناباروری تأکید کرد.

ضرورت حمایت از تامین هزینه‌های درمان ناباروری

به گزارش ایکنا از آذربایجان‌شرقی، رقیه صادق‌زاده، مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری آذربایجان‌شرقی، امروز، 30 اردیبهشت‌ماه در بازدید از مرکز درمان ناباروری استان، اقدامات جهاددانشگاهی در حوزه درمان ناباروری را ارزشمند ارزیابی کرده و بر افزایش حمایت‌ها در راستای تامین کاهش هزینه‌های درمان ناباروری تاکید کرد.
وی اظهار کرد: طی این بازدید در جریان روند درمانی و مسائل مربوط به این مجموعه قرار گرفتیم و امید است با مدیریت خوبی که این مجموعه دارد و با حمایت‌های دولت و استانداری، مسائل و چالش‌های مرکز درمان ناباروری جهاددانشگاهی استان مرتفع شود.
صادق‌زاده، افزود: مسائل و مشکلات این مجموعه را به دست‌اندرکاران استانداری می‌رسانیم و همچنین نمایندگان زن استان نیز در این رابطه کمک و حمایت کنند تا در رابطه با آسیب‌های اجتماعی ناباروری، اقداماتی انجام شود.
جعفر محسنی، رئیس سازمان جهاددانشگاهی آذربایجان‌شرقی نیز در این دیدار با تأکید بر اهمیت توجه به مراکز درمان ناباروری، اظهار کرد: متاسفانه سن ناباروری در ایران نسبت به میانگین جهانی پایین است که این موضوع از علل مختلفی چون ازدواج دیرهنگام و غیره نشات می‌گیرد.
وی با بیان این‌که میانگین زوج‌های نابارور در دنیا ۱۵ درصد بوده اما در ایران این میزان تا ۲۲ درصد هم می‌رسد، افزود: ضرورت ایجاب می‌کند که مراکز درمان ناباروری حمایت شود، متأسفانه علی‌رغم بالا بودن هزینه های درمان ناباروری، حمایت‌های بیمه‌ای از آن مناسب نیست، در این رابطه نیاز است که پوشش بیمه‌ای افزایش یافته و دولت نیز حمایت‌هایی در رابطه با تامین این هزینه‌ها داشته باشد.
وی اظهار کرد: با راه اندازی بخش تشخیص اختلالات ژنتیک، این مرکز از حیث ارایه خدمات و دارا بودن تجهیزات، مجهزترین مرکز در شمالغرب کشور می باشد.
محسنی افزود: در کنار مباحث درمان ناباروری، به حوزه پیشگیری از بیماری‌ها نیز ورود کرده‌ایم که پیشگیری از سرطان سینه از جمله آنهاست، چرا که سن بروز این بیماری در ایران پایین بوده و در زمانی است که مادر تاثیر بسیاری در خانواده دارد.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: