کد خبر: 3818918
تاریخ انتشار: ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۳
حجت‌الاسلام حمیدی خبر داد:
گروه فرهنگی ــ معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری تبریز، گفت: با توجه به در پیش بودن تعطیلات تابستانی و لزوم غنی‌سازی اوقات فراغت شهروندان بخصوص دانش‌آموزان، معاونت فرهنگی ـ اجتماعی شهرداری تبریز، برنامه‌ریزی‌های لازم را در قالب جشنواره تابستانی با نام جشنواره فیروزه انجام داده است.

جشنواره تابستانی فیروزه در تبریز برگزار می‌شود

به گزارش ایکنا از آذربایجان‌شرقی، حجت‌الاسلام احمد حمیدی، معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری تبریز، امروز در جمع مدیران فرهنگی شهرداری تبریز، گفت: با توجه به در پیش بودن تعطیلات تابستانی و لزوم غنی‌سازی اوقات فراغت شهروندان بخصوص دانش‌آموزان، معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری تبریز، برنامه ریزی های لازم را در قالب جشنواره تابستانی با نام جشنواره فیروزه انجام داده است.
وی افزود: جشنواره فیروزه، با محور قرار دادن محلات تبریز و با هدف غنی‌سازی فرهنگی شهر و اوقات فراغت شهروندان مرکز ثقل برنامه‌های امسال را، محلات و پارک‌های سطح شهر و مراکز فرهنگی قرار داده تا با مشارکت و حضور حداکثری شهروندان در برنامه‌های مختلف این جشنواره، بتواند موجب ارتقای نشاط اجتماعی شود.
حجت‌الاسلام حمیدی با برشمردن محورهای اصلی برنامه‌های این جشنواره که متشکل از برنامه‌های آیینی، فرهنگی، گردشگری تفریحی و ورزشی است تأکید کرد: هفت محور اصلی این جشنواره، سلامت شهروندی، آموزش‌های شهروندی، فرهنگی، مذهبی وانقلابی، سبک زندگی ایرانی ـ اسلامی، ورزشی و بازی‌های سنتی، نوآوری‌ها، خلاقیت‌های علمی و کارآفرینی و تفریحی و گردشگری است.
معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری تبریز، کشف استعدادهای شهروندان، ارتقای میزان مشارکت شهروندان در مدیریت شهر و ایجاد نشاط اجتماعی را از اهداف مهم جشنواره فیروزه عنوان کرد که با همکاری مناطق دهگانه شهرداری تبریز، سازمان فرهنگی ،اجتماعی و ورزشی و فرهنگسرای الغدیر و سازمان‌های مرتبط شهرداری برگزار خواهد شد.
وی با بیان اینکه قالب‌های مختلف این جشنواره با ابزارهایی نظیر عکاسی، کارگاه‌های بین رشته‌ای، داستان کوتاه. نگارگری، تصویرسازی، فیلم کوتاه، خوشنویسی، نقاشی، سرود، تواشیح، نمایشنامه، انیمیشن، پوستر، ایده خلاقانه و... به منصه ظهور خواهد رسید، گفت: تمامی شهروندان تبریزی می‌توانند هنر خود را در قالب‌های فوق و هر قالبی که استعداد و توانایی آن را دارد به نمایش گذاشته و در این جشنواره شرکت کنند.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: