کد خبر: 3819248
تاریخ انتشار: ۲۴ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۹:۱۷
گروه سیاست و اقتصاد - نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌شرقی، با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار نخست وزیر ژاپن، گفت: سخنان معظم له مایه مباهات جهان اسلام و مایه عزت ایران اسلامی و همچنین نوید بخش برای جبهه مقاومت در جهان اسلام است.

اقتدار رهبر انقلاب مایه مباهات جهان اسلام است

به گزارش ایکنا از آذربایجان‌شرقی، حجتالاسلام والمسلمین سید محمدعلی آلهاشم، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه تبریز، امروز 24، خردادماه در خطبههای نمازجمعه این هفته تبریز، اقتدار رهبر انقلاب، مایه مباهات جهان اسلام، گفت: آقای آبه فرستاده آمریکا برای میانجیگری بین ایران و ایالات متحده بود تا رضایت کشور ما را برای مذاکره جلب کند اما همان طوری که حضرت آیت‌الله امام خامنه ای عزیز بیان کردند ما در مورد مسائل ناموسی انقلاب که توان موشکی و نفوذ منطقه ای ایران است با هیچ کس مذاکره نخواهیم کرد.
وی با تبیین موضوع مقاومت و ایستادگی در برابر مستکبران ادامه داد: اقتدار رهبر انقلاب مایه عزت ایران اسلامی و همچنین نوید بخش برای جبهه مقاومت در جهان اسلام است چرا که در جنگ اراده ها تفکر مقاومت تنها راه پیروزی است و مقاومت نه تنها جنگ افروزی نیست بلکه مقاومت بازدارنده است.
حجت‌الاسلام آل‌هاشم، با تاکید بر ضرورت ایستادگی در برابر دشمنان گفت: هزینه مقاومت کمتر از هزینه سازش با دشمنان است.
خطیب نماز جمعه تبریز اضافه کرد: در فضای مجازی افراد زیادی از ملل‌های مختلف نوشته بودند که خوش به حال ایرانی‌ها که چنین رهبر آزاده، قاطع و شجاع دارند.
وی گفت: ما مردم غیرتمند آذربایجان عهد و پیمان جدیدی با رهبری می‌بندیم و می‌گوییم که «رهبرا ! مردم آذربایجان همچون مردم ایران اسلامی پشتیبان تصمیمات شما و اقدامات شایسته شما هستند و تا آخر همین «شعار آذربایجان اویاخدی انقلابا دایاخدی» را سر خواهند داد».
امام جمعه تبریز به وابستگی ژاپن به واردات نفت از ایران اشاره کرد و افزود:  ژاپن به شدت به نفت منطقه و ایران نیازمند و وابسته است به طوری که یکی از اصلی‌ترین محورهای همکاری ایران در طول چند دهه موضوع انرژی و قراردادهای نفت و گاز بوده است و به خاطر همین بازار ایران و ژاپن و حضور شرکتها و سرمایه‌گذاران در بازار ایران برای آنها اهمیت دارد.
نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان شرقی به سفر وزیر امور خارجه آلمان اشاره کرد و گفت: برخی خبرها حاکی از آن است که هدف این سفر هم واسطه‌گری و میانجی‌گری بود و نکته قابل تامل سفر هم ژست طلبکارانه وزیر امور خارجه آلمان در برابر ایران بود.
وی افزود: وزیر امور خارجه آلمان به عنوان یکی از طرف‌های برجام بدون هیچگونه اشاره ای به اجرا نشدن تعهدات کشور خود و فرانسه و انگلیس در برجام مدعی شد که ایران باید بدون هیچ چشم‌داشتی تعهدات خود را یک طرفه انجام دهد.
امام جمعه تبریز ادامه داد: مواضع تکراری کشورهای اروپایی در این سفر که خواهان حفظ برجام هستند مجددا تکرار شد و عملاً هیچ حرف جدیدی در مواضع آنها با توجه به مهلت 60 روزه کشور ایران به طرف‌های اروپایی مطرح نشد.
حجت‌الاسلام آل هاشم تصریح کرد: هرگونه سازش در برابر غربی ها باعث قبیح تر و گستاخ تر شدن آنها می‌شود.
امام جمعه تبریز، در بخش دیگری از خطبه‌ها با بیان اینکه نام تبریز را با هیات‌های مذهبی و محبان امام حسین(ع) می‌شناسند، گفت: آقایان مدیران کل ادارات، روسای سازمان‌ها لااقل در ادارات و فرودگاه و راه‌آهن به رعایت حجاب کارمندان زن توجه کنند چرا که کنترل حجاب زنان در ادارات به دست مدیر آنجاست و از استاندار هم می خواهیم به این موضوع توجه جدی کند.
وی ادامه داد: با فرا رسیدن فصل تابستان گردشگران زیادی به استان می‌آیند و گاه با بی‌حجابی های زنان روبرو هستیم و تاسف‌بارتر اینکه برخی از زنان استان نیز قاطی آنها می‌شوند و این نوع حجاب در شان تبریز و آذربایجان نیست.
نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی در خطبه اول نماز جمعه این هفته تبریز در ادامه سلسله مباحث خانواده و اهمیت تکریم پدر و مادر از منظر آموزه های دینی و الهی گفت: رضایت و خشنودی خداوند متعال در سایه خشنودی پدر و مادر از اولاد است و همچنین اگر والدین از فرزندان خود رضایت نداشته باشند مورد غضب خداوند متعال قرار میگرند.
امام جمعه تبریز ادامه داد: هر فرزند صالح با نگاه محبت آمیز به پدر و مادر خود نگاه کند یک حج مقبول برایش نوشته می‌شود.
حجت‌الاسلام آل هاشم گفت: چنانچه کسی به پدر و مادر خود از روی غضب نگاه کند در صورتی والدینش به آنها ظلم کند نمازهایش قبول نخواهد شد.
امام جمعه تبریز، با تاکید بر داشتن اخلاق حسنه با پدر و مادر گفت: تکریم والدین از توصیه های دینی و ائمه معصومین علیهم السلام است.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: