کد خبر: 3822867
تاریخ انتشار: ۰۶ تير ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۰
گروه اجتماعی - مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه تبریز گفت: باید تلاش کنیم بیانیه را به گفتمان قالب در دانشگاه‌ها تبدیل کنیم و این امر مهم با فعالیت یک مجموعه در دانشگاه امکانپذیر نیست.

بیانیه گام دوم باید در دانشگاه‌ها گفتمان‌سازی شود

به گزارش ایکنا از آذربایجان‌شرقی، به نقل از روابط عمومی دانشگاه تبریز، حجت‌الاسلام علی انوری، مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه تبریز، روز چهارشنبه پنجم تیرماه در نشست تبیینی بیانیه گام دوم انقلاب در جمع دانشجویان دانشگاه تبریز اظهار کرد: مسئله بسیار مهم امروز بیانیه گام دوم رهبر انقلاب است، این بیانیه از جهات مختلف دارای اهمیت است چراکه مقام معظم رهبری خودشان خاطرنشان کرده‌اند که برای بیانیه گام دوم انقلاب خیلی زحمت کشیده‌اند.

وی افزود: در بررسی گام دوم انقلاب می‌بینیم که مقام معظم رهبری از سه جهت در صدور این بیانیه توجه داشتند؛ یکی از جهت زمان‌شناسی در صدور بیانیه؛ دوم موقعیت شناسی و سوم از لحاظ محتوایی است.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه تبریز خاطر نشان کرد: این بیانیه زمانی صادر شد ‌که دشمنان نقشه کشیده بودند تا انقلاب چهل سالگی خود را نبیند و متاسفانه برخی از نیروهای خودی هم باور کرده بودند، اما با صدور این بیانیه همه این نقشه‌ها نقش بر آب شد.

وی با مطرح کردن این سؤال که ما چه وظیفه‌ای در قبال بیانیه گام دوم داریم، خاطرنشان کرد: برخی‌ها چون مجموعه‌های عملگرا هستند؛ به سراغ بخش‌های عملیاتی می‌روند و گزینشی عمل می‌کنند، اگر اینگونه باشد ما به نتیجه نخواهیم رسید؛ لذا باید به همه متن توجه داشت.

حجت‌الاسلام ‌انوری اضافه کرد: قدم اول در تبیین بیانیه، یک حرکت فرامتنی است و آن، تبیین جایگاه گام دوم انقلاب است؛ باید سعی کنیم بیانیه را به گفتمان قالب در دانشگاه‌ها تبدیل کنیم. این امر مهم با فعالیت یک مجموعه در دانشگاه امکان‌پذیر نیست.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه تبریز با تأکید بر اینکه باید همه تشکل‌های انقلابی برای گفتمان سازی بیانیه تلاش کنند، گفت: در تبیین گام دوم انقلاب باید افکار عمومی جامعه را با خود همراه کنیم، اگر مردم بخصوص جوانان همراه ما باشند، می‌توانیم قدم‌های موثری برداریم.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: