کد خبر: 3827389
تاریخ انتشار: ۲۴ تير ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۸
گروه اجتماعی - فرمانده سپاه عاشورا، گفت: شهدای مدافع حرم با تربیت دینی حماسه‌ای خلق کردند که تا ابد در تاریخ ماندگار خواهد بود و آن حماسه خوار و ذلیل کردن دشمن در رأس آن آمریکای جنایتکار و اسرائیل غاصب بود.

شهدای مدافع با مقاومت استکبار را خوار و ذلیل کردند

به گزارش ایکنا از آذربایجان‌شرقی، به نقل از روابط عمومی سپاه عاشورا، سردار عابدین خرم، فرمانده سپاه عاشورا امروز، 24 تیرماه در سومین سالگرد شهید مراثی از مدافعان حرم آذربایجان‌شرقی، با اشاره به رشادت و پایمردی مدافعین حرم در دفاع از حرم اهل بیت(ع) در کشور‌های سوریه و عراق اظهارکرد: اگر جانفشانی و از خود گذشتگی شهدای حرم نبود شاید امروز اثری از حرم اهل بیت در این کشور‌ها نبود.

وی افزود: قصد اصلی دشمن و تکفیری‌ها نابودی تفکر شیعه و ایران بود و اگر ما در این کشور حضور نمی‌یافتیم مجبور بودیم در خانه و کشور خود در مقابل این تکفیری‌ها بایستیم.

سردار خرم، با اشاره به اخلاق و منش شهید سردار رضا مراثی ابراز کرد: این شهید والامقام به تمام معنا انسان وارسته بود ولحظه‌ای به خود ودنیای مادی فکر نمی‌کرد.

فرمانده سپاه عاشورا، اضافه کرد: ایشان 30 سال خدمت خود را در سپاه تمام کرده بود و می‌توانست بازنشسته شده و زندگی راحتی داشته باشد و از امکانات مادی خوبی بهره‌مند شود.

سردار خرم افزود: اما سید رضا مراثی ترجیح داد به خاطر پیمان با خدا در راه هدف الهی عازم سوریه شود و با دشمنی که قصد از بین بردن اسلام را با نام الله اکبر داشت مبارزه کند و در آخر به آرزوی دیرینه‌اش که شهادت بود برسد.

فرمانده سپاه عاشورا سردار مراثی را فردی دلسوز، امین، مهربان و حساس به بیت‌المال دانست وگفت: ساده زیستی این شهید والامقام می‌تواند الگوی خوبی برای نسل جوان باشد.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: