کد خبر: 3827537
تاریخ انتشار: ۲۵ تير ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۶
گروه فعالیت‌های قرآنی ــ عضو هیئت مدیره اتحادیه مؤسسات مردمی و تشکل‌های قرآن و عترت کشور با تأکید بر اهمیت و ضرورت وحدت رویه مؤسسات قرآنی و فعالان قرآنی در حمایت از اتحادیه مدغم مؤسسات قرآنی، گفت: سرنوشت اتحادیه مؤسسات مردمی و تشکل‌های قرآن و عترت کشور، سریعاً تعیین تکلیف شود.

سرنوشت «اتحادیه مؤسسات مدغم قرآنی» سریعاً تعیین تکلیف شود

مجید باوردی، عضو هیئت مدیره اتحادیه مؤسسات مردمی و تشکل‌های قرآن و عترت کشور در گفت‌وگو با ایکنا از آذربایجان‌شرقی، با تأکید بر اهمیت و ضرورت وحدت رویه مؤسسات قرآنی و فعالان قرآنی در حمایت از اتحادیه مدغم مؤسسات قرآنی، گفت: سرنوشت اتحادیه مؤسسات مردمی و تشکل‌های قرآن و عترت کشور، سریعاً تعیین تکلیف شود.

وی در مورد مصوبات و نتایج نخستین مجمع عمومی اتحادیه مؤسسات مردمی و تشکل‌های قرآن و عترت کشور در سال جاری که در حرم امام خمینی(ره) برگزار شد، اظهار کرد: پس از تجدید میثاق با بنیان گذار جمهوری اسلامی ایران، در جلسه مجمع اتحادیه مدغم مؤسسات قرآنی کشور در اواخر خردادماه سال جاری، بیش از ۲۰۰ نفر از نمایندگان بالغ بر ۴۰۰۰ هزار مؤسسات قرآنی سراسر کشور حضور یافته و به بیان نظرات و مباحث خود پرداختند.

باوردی‌ افزود: در این مجمع تمامی حاضران بر این موضوع اتفاق نظر داشتند که اتحادیه مدغم مؤسسات مردمی و تشکل‌های قرآن و عترت امری تمام شده و کاملاً قانونی است، همچنین مهم‌ترین مبحث مطرح شده در این جلسه نیز مبنی بر «غیرقانونی بودن اتحادیه تشکل‌های قرآن و عترت» بود.

وی با اشاره به جلسه تحصن نمایندگان مؤسسات مردمی و تشکل‌های قرآن و عترت سراسر کشور، بعد از ظهر اولین روز مجمع عمومی اتحادیه مدغم قرآنی، اظهار کرد: نمایندگان مؤسسات مردمی و تشکل‌های قران و عترت مدغم، جهت اعلام مطالبات خود در مورد مصوبات مجمع عمومی، در دبیرخانه شورای توسعه فرهنگی قرآنی جلسه‌ تحصن برپا کردند؛ در این زمان حضرت حجت‌الاسلام عاملی در بوشهر حضور داشت و به همین جهت معاون هماهنگ‌کننده شورای توسعه فعالیت‌های قرآنی به گفت‌وگو با تعدادی از نمایندگان مؤسسات قرآنی پرداخته و نتایج گفت‌وگوها نیز صورت جلسه شد تا پیگیری‌های لازم توسط حجت‌الاسلام عاملی، دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی و همچنین رئیس شورای توسعه فعالیت‌های فرهنگ قرآن و عترت انجام شود.

وی در بخش دیگری از سخنانش افزود: حجت‌الاسلام حمید محمدی، دبیر شورای توسعه فرهنگ قرآنی نیز خودشان بارها و به‌طور صریح بر قانونی بودن اتحادیه مدغم موسسات قرآنی تاکید کرده‌ و در این رابطه نیز در مجمع عمومی قول دادند که طی دو هفته آتی مسئله اتحادیه مدغم موسسات قرآنی حل خواهد شد، اکنون سه هفته از این وعده می‌گذرد و هنوز هیچ اقدامی انجام نشده است.

باوردی، با تأکید بر اهمیت و ضرورت وحدت رویه مؤسسات قرآنی و فعالان قرآنی کشور در مورد حمایت از اتحادیه مدغم، گفت: طبق آیات قرآنی نباید برای مسامحه، از حق عدول کرد؛ مسئولان شورا توسعه می‌خواهند به قدری ماجرا را کش دهند که اتحادیه مدغم از هم گسسته شود، در حالی که این اتحادیه مدغم، نتیجه تلاش ۱۰ ساله فعالان قرآنی بوده و هزینه‌های بسیاری از بیت‌المال برای آن صرف شده است.

عضو هیئت مدیره اتحادیه مؤسسات مردمی و تشکل‌های قرآن و عترت کشور افزود: اکنون ادعا می‌کنند که «از مجموع ۳۱ استان، موسسات ۲۵ استان ادغام شده و قانونی است یعنی به ثبت رسیده و احتمالاً حدود شش استان دیگر نیز درحال به ثبت رسیدن است»؛ در حالی که هیچ شبهه‌ای در این رابطه مطرح نیست و ادغام تمامی مؤسسات با حضور نمایندگان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و سازمان تبلیغات اسلامی صورت گرفته و تمامی جزئیات انتخابات استان‌ها، در صورت جلسه‌ای نیز تنظیم شده است.

وی در این رابطه افزود: چرا نمی‌توانند با چند نفری که به مخالفت از اتحادیه مدغم برخاسته‌اند، مقابله کنند و آنان را متقاعد به اجرای حق کنند؟ آیا نمی‌توانند به‌عنوان دبیر شورای توسعه فعالیت‌های قرآنی به آن چند نفر بگویند انتخابات صحیح برگزار شده و هیچ گونه اشکالی در کار نبوده و حق با شما نیست؟ مگر می‌شود هم خدا را خواست و هم خرما را؟ باید از حق دفاع کرده و در مقابل زورگویی برخی‌ها، از اتحادیه مدغم مؤسسات قرآنی حمایت کنند.

وی در بخش دیگری از سخنانش در واکنش به برگزاری مجمع عمومی اتحادیه تشکل‌های قرآن و عترت، اظهار کرد: مقرر است در اواخر هفته جاری مجمع عمومی تشکل‌های قرآن و عترت، مجمع سالانه خود را در تهران برگزار کند، در حالی که برگزاری چنین مجمعی غیرقانونی است؛ با وجود اتحادیه مدغم مؤسسات قرآنی، اتحادیه‌‌ای که از رسمیت افتاده و قانونی نیست، چگونه می‌تواند مجمع سالانه برگزار کند؟

باوردی در این رابطه افزود: حتی مدیرعامل اتحادیه تشکل‌های قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به‌طور خودسرانه به استانداری‌ها، نامه‌هایی نوشته و بدون داشتن اتحادیه‌ در استان‌ها، مدیرعامل معرفی کرده‌‌اند. اتحادیه‌ای که وجود خارجی ندارد، چگونه مدیرعامل تعیین کرده و مجمع عمومی برگزار می‌کند؟ خواستاریم این افراد به خود بیایند و پای در مسیر قانون بگذارند.

وی ادامه داد: آیات قرآنی نیز ما را به رعایت حق و قانون دعوت کرده است، ما نیز بر قانون پافشاری خواهیم کرد و اعلام می‌کنیم که مجمع عمومی اتحادیه تشکل‌های قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، مجمعی غیرقانونی است و مخالف برگزاری آن هستیم.

باوردی در ادامه تاکید کرد: اگر افرادی در این مجمع غیرقانونی شرکت کردند، این سؤال را از خودشان و مسئولان بپرسند که هدف از برگزاری این مجمع چیست و نتیجه هزینه کرد کلان و تلاش ۱۰ ساله در رابطه با تشکیل اتحادیه مدغم قرآنی چه بود؟ از آنانی که در این مجمع شرکت می‌کنند خواستاریم. تا تمامی جوانب را در نظر بگیرند تا فردای روز قیامت بتوانند پاسخگوی عملکرد خود باشند.

عضو هیئت مدیره اتحادیه مؤسسات مردمی و تشکل‌های قرآن و عترت کشور گفت: جامعه قرآنی، از مسئولان و متولیان امر از جمله شورای انقلاب فرهنگی که بزرگترین تصمیم گیرنده و سرنوشت‌ساز فرهنگ نظام مقدس کشور جمهوری اسلامی است و همچنین از شورای توسعه فرهنگ فعالیتهای قرآنی، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و... انتظار دارند که در این رابطه از جانب حق حمایت کنند.

وی افزود: با توجه به آیه 2 سوره شریفه الصف «يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا لِمَ تَقُولُونَ مَا لَا تَفْعَلُونَ» آیا معنای شورا، این است که در امور قرآنی با هم مشاوره کنید تا مصوبات خوبی را داشته و آن‌ها را به نحو احسن و مطلوب، عمل نکنید؟ و خدای ناکرده حق را به ناحق دهید، اهمال کاری کنید، سهل‌انگاری کنید و بالاخره کاری کنید که نتیجه‌اش موجب نفاق، تفرقه و پراکندگی جامعه قرآنی شود؟ اگر به آیه شریفه «يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا إِنْ تَتَّقُوا اللَّهَ يَجْعَلْ لَكُمْ فُرْقَانًا»، (29/انفال) توجه کنید و ایمان قلبی داشته باشید، مطمئن باشید به راحتی می‌توانید حق را پیدا کنید؛ چرا که وعده خداوند متعال در آن است.

انتهای پیام

مطالب مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: