کد خبر: 3827849
تاریخ انتشار: ۲۶ تير ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۱
گروه فعالیت‌های قرآنی ــ مدیرخانه قرآن «غریب دوست میانه» با بیان اینکه ۳۰ قرآن‌آموز در کلاس‌های آموزشی این خانه قرآن حاضر می‌شوند، گفت: روخوانی، روانخوانی، تجوید و مفاهیم از گرایش‌های آموزشی قلمداد می‌شوند.

آموزش 30 قرآن آموز در خانه قرآن «غریب دوست» میانه

حجت‌الاسلام رضا نظری، مدیرخانه قرآن روستایی «غریب دوست» میانه در گفت‌وگو با ایکنا از آذربایجان‌شرقی، با بیان اینکه 30 قرآن‌آموز در کلاس‌های آموزشی این خانه قرآن حاضر می‌شوند، گفت: روخوانی، روانخوانی، تجوید و مفاهیم از گرایش‌های آموزشی قلمداد می‌شوند.

وی قرآن را راهنماى انسان در رسيدن به كمال نهايى دانست و افزود: قرآن كريم، مايه هدايت و رحمت است. اين كتاب شريف و كلام لطيف، مربّى و راهنماى انسان در رسيدن به كمال نهايى و نزديک شدن به خداست و او را به‌سوى خير و سعادت سوق مى‌دهد. هدف اصلى و مهم‌ترين فايده آن، انسان‌سازى و تربيت بشر است. فوايد و آثار ديگر، هدفى فرعى به‌حساب مى‌آيند.

وی به پایه‌های سنی قرآن‌آموزان این خانه قرآن روستایی اشاره کرد و گفت: قرآن آموزان این خانه قرآن در پایه‌های سنّی نوجوان و جوان در کلاس‌های آموزشی حاضر می‌شوند.

حجت‌الاسلام نظری، ادامه داد: روخوانی و یادگیری مفاهیم و لغات و ترجمه عبارات قرآن خود نوعی یادگیری قرآن به حساب می‌آید و برای درک مفاهیم و معانی آیات، یادگیری آن‌ها لازم است اما این موارد جزو مراتب پایین آموزش و یادگیری قرآن است. مراد از یادگیری قرآن، فهم مراد و تفسیر آیات و درک کامل مفاهیم نورانی آن است که بخشی ازآن از طریق آموزش حاصل می شود.

مدیرخانه قرآن روستایی غریب دوست میانه، از پیامدهای آرامش روحی درپی قرائت قرآن و ذكر خداوند گفت و یادآور شد: قرائت قرآن، ذكر خداوند است. با ذكر خدا دل‌ها آرام مى‌گيرد. آرامش روحى، زندگى روزمره انسان را به سوى خوش‌بختى سوق مى‌دهد.

حجت‌الاسلام نظری، افزود: آشنايی با علم قرائت اين امكان را به انسان می‌دهد تا قرآن را هر چه زيباتر، فصيح‌تر و روح‌بخش‌تر تلاوت نمايد تا تأثير آيات قرآن کريم بر قلب و جان خود انسان و نيز شنوندگان، دو چندان شود و در ابتدا به حسن صورت آن جذب شده و سپس شيفته سيرت دل‌انگيز و زيبای آن شوند و در ادامه خود جزء پويندگان طريقه عمل به آن قرار گيرند.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: