کد خبر: 3828483
تاریخ انتشار: ۲۹ تير ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۷
گروه اجتماعی ــ نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به ایده‌های ارائه شده از سوی مقام معظم رهبری در حوزه‌های مختلف، متذکر شد: لازم است از برنامه‌های مختلف جهاددانشگاهی حمایت شده و فعالیت‌های این نهاد توسعه یابد.

برنامه‌های مختلف جهاددانشگاهی مورد حمایت قرار گیرد

محمدحسین فرهنگی، نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با ایکنا از آذربایجان‌شرقی، ‌با اشاره به فعالیت‌های جهاددانشگاهی گفت: جهاددانشگاهی در مسیر اهداف خود توفیقات خوبی کسب کرده است.

وی با بیان این‌که جهاددانشگاهی یک نهاد انقلابی است که مانند سپاه، جهاد سازندگی و ... برای پیاده کردن ایده‌های انقلابی تشکیل شده است، افزود: هدف از تشکیل این نهاد، این بود که در فعالیت‌های پژوهشی به‌ویژه در دانشگاه‌ها تاثیر بگذارد.

فرهنگی، با اشاره به فعالیت‌های جهاددانشگاهی در حوزه‌های علمی، آموزشی، پژوهشی، فرهنگی و ... اظهار کرد: نوآوری‌ها، ابتکارات و تربیت نیروی انسانی کارآمد و... جزو برنامه‌ها و اهداف جهاد دانشگاهی بوده و در این زمینه نیز توفیقات خوبی کسب کرده است.

نماینده مردم تبریز، با اشاره به ایده‌های ارائه شده از سوی مقام معظم رهبری در حوزه‌های مختلف، متذکر شد: لازم است از برنامه‌های مختلف جهاددانشگاهی حمایت شده و فعالیت‌های این نهاد توسعه یابد، و همچنین سایر دستگاه‌های آموزشی و پژوهشی سطوح عالی نیز از این ایده‌های ارائه شده حداکثر بهره را ببرند.

بر اساس این گزارش ، مقام معظم رهبری در دیدار اخیر ائمه جمعه سراسر کشور با ایشان با اشاره به فعالیت‌های جهاددانشگاهی فرمودند: «مراجعه به جوان‌هایی که اهل ابتکار هستند از طرف دستگاه‌های دولتی جوانی مانند جهاد دانشگاهی زیاد شده است؛ دستگاه‌های خوبی که توانایی‌های زیادی دارند. این‌ها همواره منتظرند کسی به آن‌ها مراجعه کنند و از این‌ها کار بخواهند. خیلی به ما شکایت می‌کردند که دستگاه‌های دولتی از ما کار نمی‌خواهند و کاری که ما تولید کردیم را از ما نمی‌خرند اما بحمدالله دل بریدن از بیگانگان باعث شده به این دستگاه‌ها مراجعه شود و یک جوشش درونی در کشور به وجود آمده است».

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: