کد خبر: 3828912
تاریخ انتشار: ۳۱ تير ۱۳۹۸ - ۰۷:۳۳
گروه اجتماعی - مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه تبریز با تأکید بر اینکه اگر در برنامه‌ریزی برای اجرای بیانیه گام دوم به جهت حرکت آن توجه نکنیم، دچار مشکل راهبردی و استراتژیک می‌شویم، بیان کرد: امروز باید اولویت اول ما در تصمیم‌سازی و عملیاتی کردن بیانیه گام دوم انقلاب، حرکت در مسیر تحقق دولت اسلامی باشد.

عملیاتی کردن «بیانیه گام دوم انقلاب» در اولویت نخست قرار گیرد

به گزارش ایکنا از آذربایجان‌شرقی، حجت‌الاسلام محمد انوری، مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه تبریز، روز گذشته، 30 تیرماه در جلسه دبیران شوراهای هم‌اندیشی استادان و نخبگان دانشگاه تبریز اظهار کرد: تحلیل و تبیین بیانیه گام دوم انقلاب و ایجاد گفتمان مناسب در سطح دانشگاه به ویژه ‌میان اساتید، جزو اولویت‌های مهم شوراهای هم‌اندیشی است.

وی بیان کرد: مهم‌ترین موضوعی که قبل از عملیاتی شدن بیانیه گام دوم انقلاب باید به آن توجه کرد، توافق و همراهی قلبی با بیانیه است؛ اگر این همراهی و اعتماد قلبی نباشد، نمی‌توانیم در راستای عملیاتی کردن گام دوم قدم برداریم.

‌انوری اضافه کرد: نکته مهم دیگری که باید در بیانیه به آن توجه کنیم، نوع نگاه و جهان‌بینی مقام معظم رهبری در تدوین این بیانیه است، نمی‌شود این بیانیه را با هر جهان‌بینی تبیین کرد.

وی افزود: گام بعدی در مقدمات تبیین بیانیه، شناخت جهت حرکت بیانیه است، شناخت جهت حرکت به ما انگیزه می‌دهد تا در مسیر بیانیه گام برداریم.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه تبریز گفت: یکی از جهاتی که در بیانیه به آن اشاره شده است، مسیر رسیدن به دولت مهدوی است که البته مقدمه دولت مهدوی، تحقق مراحل پنجگانه تمدن اسلامی است که از سوی مقام معظم رهبری طراحی شده است.

‌انوری اظهار کرد: ‌در عملیاتی کردن بیانیه گام دوم انقلاب باید به این موضوع توجه داشته باشیم که در کدام مرحله از مراحل تمدن اسلامی قرار گرفته‌ایم، به تعبیر مقام معظم رهبری امروز ما در مرحله تشکل دولت اسلامی هستیم، پس باید تمامی برنامه‌ریزی‌های ما در راستای تحقق دولت اسلامی باشد.

وی با تأکید بر اینکه اگر در برنامه‌ریزی برای اجرای بیانیه گام دوم به جهت حرکت آن توجه نکنیم، دچار مشکل راهبردی و استراتژیک می‌شویم، بیان کرد: امروز باید اولویت اول ما در تصمیم‌سازی و عملیاتی کردن بیانیه گام دوم انقلاب، حرکت در مسیر تحقق دولت اسلامی باشد.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: