کد خبر: 3842467
تاریخ انتشار: ۲۵ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۵
گروه فرهنگی ــ معاون آموزش‌وپرورش آذربایجان‌شرقی با بیان این‌که طرح تدریس کتب آموزش شهروندی، برای اولین بار در کشور در مدارس تبریز اجرا می‌شود، گفت: این کتب در دوره‌ ابتدایی و متوسطه تدریس می‌شود.

مجموع کتب آموزش شهروندی در مدارس آذربایجان‌شرقی تدریس می‌شود

طاهر علمی، معاون پرورشی و فرهنگی اداره‌کل آموزش وپرورش استان در گفت‌وگو با ایکنا از آذربایجان‌شرقی، با بیان این‌که این طرح اولین بار در کشور در مدارس تبریز اجرا می‌شود، گفت: مجموع کتب آموزش شهروندی در دوره‌‌ ابتدایی و متوسطه در مدارس تبریز تدریس می‌شود.

وی، اظهار کرد: مجموع کتب آموزش شهروندی توسط شهرداری تبریز چاپ شده و به‌صورت رایگان بین دانش‌آموزان تبریزی توزیع خواهد شد.

علمی با بیان این‌که مطالب کتاب‌های آموزش شهروندی متناسب با سن دانش‌آموزان ارائه‌ می‌شود، گفت: معلمان در طول سال تحصیلی جدید، با توجه به حجم کتاب، هفته‌ای دو روز به مدت نیم ساعت اصول شهروندی را به دانش‌آموزان آموزش می‌دهند.

معاون آموزش و پرورش آذربایجان‌شرقی از تدریس کتاب آموزش شهروندی در 9 محور مختلف در مهرماه و اسفندماه سال تحصیلی جدید برای دانش‌آموزان خبر داد و گفت: معلمان آموزش‌های شهروندی را در محورهای مختلف از جمله آموزش شهروندی، حقوق شهروندی، امداد‌رسانی، اطفای حریق، بهداشت شخصی و غیره به دانش‌آموزان ارائه خواهند داد.

وی اظهار کرد: بی‌شک اگر معلمان انتقال مطالب شهروندی را به‌صورت تئوری و عملی به دانش‌آموزان انجام دهند، نتیجه و بازخورد آن می‌تواند تربیت و پرورش نسلی آگاه به محیط اطراف خود و مسئولیت‌پذیر باشد؛ چرا که پس از پایان این آموزش‌ها، نوجوان ما می‌داند چطور باید در شهر زندگی کند.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: