کد خبر: 3857789
تاریخ انتشار: ۲۷ آبان ۱۳۹۸ - ۰۸:۵۸
گروه اجتماعی ــ نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌شرقی، با بیان اینکه مرگ در راه خدا بهترین بازگشت به‌سوی حق تعالی است، گفت: تجلیل از فرهنگ شهادت، یک ضرورت است و شکل و محتوای یادواره کسانی که در راه خدا جهاد کرده و به شهادت رسیده‌اند، اندیشه ادامه‌دهندگان این راه را جهت می‌دهد.

تجلیل از فرهنگ شهادت یک ضرورت است

به گزارش ایکنا از آذربایجان‌شرقی، حجت‌الاسلام‌والمسلمین سیدمحمدعلی آل‌هاشم، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه تبریز، امروز، 27 آبان‌ماه در هفتمین یادواره شهدای منطقه ارسباران گفت: شهادت پیروزی در برابر شیطان و فتح قله‌های کمال است؛ از این رو وظیفه داریم شهدا را فراموش نکنیم و روحیه شهادت‌طلبی را در جامعه زنده کنیم.

وی با بیان اینکه مرگ در راه خدا بهترین بازگشت به‌سوی حق تعالی است، گفت: تجلیل از فرهنگ شهادت یک ضرورت است و شکل و محتوای یادواره کسانی که در راه خدا جهاد کرده و به شهادت رسیده‌اند، اندیشه ادامه‌دهندگان این راه را جهت می‌دهد.

امام جمعه تبریز افزود: کسانی که روحیه جهاد و شهادت را در وجود خود تقویت می‌کنند و در برابر دشمنان با آگاهی کامل می‌ایستند هرگز ذلت و خواری نخواهند دید.

حجت‌الاسلام آل‌هاشم، شهادت را معامله عزتمندانه و سودمند برای انسان عنوان و بیان کرد: انسان‌های آگاه در این معامله با کنار گذاشتن تعلقات دنیوی، مرگی را انتخاب می‌کنند که خداوند در قرآن می‌فرماید، شهیدان همیشه زنده هستند.

وی با بیان اینکه شهیدان در کنار اولیای الهی و بهشت برین جایگاه والا و با فضلیت دارند، گفت: خداوند از روی فضل خود شهدا را سیراب می‌کند.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی، با اشاره به موضع برخی افراد ناآگاه درباره تکرار یادواره‌های شهدا، بیان کرد: همانطور که حادثه کربلا در سایه تکریم دهه ماه محرم و عزاداری‌های ماه صفر زنده است و تکرار درس‌های نهضت عاشورا آموزه‌های این مکتب را عالم گیر کرده است از این رو اگر بخواهیم یاد و نام شهدا فراموش نشود باید یادواره‌های شهدا با عظمت بیشتری برگزار شود.

وی با بیان اینکه شرف و اقتدار ملت ایران در سایه خون شهداست، گفت: اگر امروز مسئولان کشور ما در عرصه‌های بین‌المللی از حیثیت نظام اسلامی دفاع می‌کنند به برکت خون شهداست.

حجت‌الاسلام آل‌هاشم، افتخار خطه آذربایجان را تقدیم ۱۰ هزار شهید به نظام و انقلاب دانست و تأکید کرد: هرگز ملت شهید‌پرور آذربایجان شرقی اجازه نمی‌دهند خون شهدا پایمال شود.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: