کد خبر: 3857941
تاریخ انتشار: ۲۸ آبان ۱۳۹۸ - ۱۷:۱۵
گروه سیاست و اقتصاد ــ استاندار آذربایجان‌شرقی، با تأکید بر این‌که مردم تبریز وارد جریان‌سازی‌های دشمنان نشدند، گفت: تسری نیافتن ناآرامی‌ها به تبریز در نتیجه آگاهی و بصیرت مردم بوده است.

بصیرت مردم تبریز، مانع از تسری ناآرامی‌ها شد

به گزارش ایکنا از آذربایجان‌شرقی، محمدرضا پورمحمدی، استاندار، 27 آبان‌ماه در نشست شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان، با تأکید بر این که مردم تبریز وارد جریان‌سازی‌های دشمنان نشدند، گفت: تسری نیافتن ناآرامی‌ها در تبریز در نتیجه آگاهی و بصیرت مردم بوده است.

وی با تأکید بر اینکه «فتنه» در کلام قرآنی به معنی ابتلا و آزمایش است، اظهار کرد: این وقایع یک سری آزمایش است تا سره از ناسره شناخته شود.

پورمحمدی، با تأکید بر اینکه آذربایجان‌شرقی، همواره در برهه‌های تاریخی، در مواجهه با آسیب‌هایی که کشور و ارزش‌ها را تهدید کرده، متفاوت و متمایز برخورد کرده است، افزود: در جریان اخیر نیز صف مردم از اغتشاشگران، کاملاً جدا بود.

استاندار آذربایجان‌شرقی، با بیان این‌که طبق اطلاعات متقن، این ناآرامی‌ها از خارج هدایت می‌شود، افزود: در این رابطه از روز اول نیز بی بی سی فارسی سه ساعت زودتر اقدام به پخش برنامه‌هایش کرد و رسانه‌های معاند برای پررنگ نشان دادن ناآرامی‌ها، اکاذیبی منتشر کردند که واقعیت نداشت.

پورمحمدی افزود: علی‌رغم اینکه این جریانات، فتنه و سناریوی برنامه‌ریزی شده برای کل کشور است، اما تبریز و آذربایجان همیشه در مقابل این فتنه‌ها متفاوت برخورد کرده‌اند و این موضوع از شعور و آگاهی مردم نشئت گرفته است، چنانچه در وقایع اخیر نیز وارد هیچکدام از این جریان‌سازی‌ها نشدند.

وی افزود: در آذربایجان‌شرقی و مرکز آن تبریز، به لطف روان پاک شهدا و انفاس قدسیه خانواده شهدا این ناآرامی‌ها تسری نیافت.

پورمحمدی، با تأکید بر این‌که اعتبارات به دست آمده از اجرای طرح مدیریت مصرف سوخت در راستای کمک به معیشت دهک‌های پایین جامعه هزینه خواهد شد، افزود: این کمک‌های معیشتی از امروز تا اوایل هفته آتی به حساب سرپرست‌های خانوار ۶۰ میلیون نفر ایرانی واریز می‌شود.

استاندار آذربایجان‌شرقی، در خاتمه با تأکید بر این‌که با حداکثر مدارا در این رابطه بر خورد کرده‌ایم، گفت: منویات مقام معظم رهبری، فصل‌الخطاب همه است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: