کد خبر: 3858010
تاریخ انتشار: ۲۸ آبان ۱۳۹۸ - ۰۸:۰۵
رئیس کمیته امداد:
گروه اجتماعی ــ رئیس کمیته امداد امام خمینی‌(ره) گفت: در صورت مساعدت آب‌وهوا، ۵۷۵ واحد مددجویی در دهه فجر به‌عنوان هدیه مقام معظم رهبری تحویل خانواده‌های مددجوی حادثه‌دیده آذربایجان‌شرقی می‌شود.

احداث 575 واحد مددجویی در مناطق زلزله زده آذربایجان شرقی

به گزارش ایکنا از آذربایجان‌شرقی، سیدمرتضی بختیاری، رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) روز دوشنبه، 27 آبان‌ماه، در حاشیه سفر به مناطق زلزله‌زده استان آذربایجان‌شرقی در روستای ورنکش میانه، در گفت‌وگو با خبرنگاران با بیان اینکه همکاران فعال در کمیته امداد استان از اولین ساعات وقوع زلزله در روستاهای میانه و سراب همانند دیگر گروه‌های امدادی در منطقه حضور داشتند، گفت: بر اساس وظیفه‌ای که داشتیم و رهنمودهای مقام معظم رهبری و تأکیدات ایشان در این امور، خدمات و نیازهای اولیه با حضور و پیگیری مدیرکل استان انجام شد و به هر خانواده آسیب‌دیده تحت پوشش کمیته امداد در حرکت اول 500 هزار تومان پرداخت شد و در ادامه تأمین نیازهای اولیه پیگیری شد.

وی افزود: با همراهی خیران به‌ویژه مردم خیر تبریز 500 میلیون تومان کمک‌های نقدی و غیر نقدی جمع‌آوری و در اختیار آسیب‌دیدگان قرار داده شد.

رئیس کمیته امداد اضافه کرد: طی زلزله اخیر حدود یک هزار خانوار از آسیب‌دیدگان تحت پوشش کمیته امداد بودند که از این تعداد 575 خانواده خانه‌هایشان 100 درصد تخریب‌شده و نیاز به احداث ساختمان دارند.

وی ادامه داد: با توجه به هماهنگی‌های انجام‌شده در استان و صحبت‌های اولیه با عزیزان حاضر در سپاه و نیروهای امداد، نیازهای اولیه تأمین شد.

بختیاری گفت: با توجه به بیمه بودن خانه مددجویان آسیب‌دیده و ارزیابی کارشناسان بیمه، کمک‌هایی در حدود 25 میلیون برای هر خانه در نظر گرفته‌شده و در کنار این موضوع بنیاد مسکن و دولت نیز همراهی خواهند کرد و مابقی هزینه‌های احداث را تأمین خواهیم کرد.

وی بیان کرد: در صورت مساعدت آب‌وهوا، 575 واحد مددجویی در دهه فجر به‌عنوان هدیه مقام معظم رهبری تحویل خانواده‌های مددجوی حادثه‌دیده خواهد شد.

رئیس کمیته امداد تأکید کرد: در کنار این اقدامات به‌منظور تأمین نیازهای خانواده‌های آسیب‌دیده مستمری یک هزار خانواده تحت پوشش کمیته امداد آسیب‌دیده از زلزله اخیر تا پایان سال سه برابر خواهد شد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: