کد خبر: 3858347
تاریخ انتشار: ۲۹ آبان ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۴
گروه فرهنگی ــ ۲۰ کتابدار، کتابخوان، خیر و خادم عرصه کتاب آذربایجان‌شرقی در مراسم گرامیداشت هفته کتاب تجلیل شدند.

خادم عرصه کتاب آذربایجان شرقی تجلیل شدند

به گزارش ایکنا از آذربایجان‌شرقی، به نقل از روابط عمومی اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان،‌ ۲۰ کتابدار، کتابخوان، خیر و خادم عرصه کتاب آذربایجان‌شرقی روز گذشته، 28 آبان‌ماه در مراسم گرامیداشت هفته کتاب با شعار «حال خوش خواندن» تجلیل شدند.

شهرام خدایی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی آذربایجان‌شرقی، در این آئین گفت: کتابخانه، دانشگاهی است که تعطیلی ندارد و دانش به‌عنوان دستاورد آن، بزرگترین محصول بشر است.

وی اظهار کرد: گسترش دانش و کتابخوانی نیاز امروز جامعه بشری است و کتاب، دنیا را به سمت آگاهی و توسعه سوق می‌دهد؛ هر جامعه‌ای داناتر باشد، موفق‌تر خواهد بود.

خدایی، با اشاره به سخنان نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز در دیدار کتابداران و خادمان عرصه کتاب با وی، گفت: آنچه که نیاز جامعه بشری است نان و کتاب است که به‌عنوان جسم و روح جامعه بوده و باید به وفور در اختیار مردم قرار گیرد.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی آذربایجان‌شرقی تأکید کرد: باید کتاب و کتابخوانی را در جامعه گسترش دهیم و آمار امانت و اعضای کتابخانه‌های عمومی را برای گسترش دانایی در جامعه افزایش دهیم.

خدایی یادآور شد: اگر دانش‌افزایی و معرفت‌افزایی گسترش یابد مانع وقوع اتفاقات ناگوار در جامعه خواهد شد.

وی وعده داد تا در ۶ ماهه دوم امسال پس از بررسی آماری در شاخص‌های امانت‌دهی، اهدای کتاب، جذب اعضا و اعضای فعال، کتابخانه‌های نمونه را شناسایی و در روز ۱۷ اسفند روز کتابخانه‌گردی از دست‌اندرکاران مؤثر در این موضوع تجلیل شود.

امیر تقی‌‌زاده، معاون اداره‌کل ورزش و جوانان آذربایجان‌شرقی نیز در این آیین با بیان اینکه شکل‌گیری افکار عمومی با کتاب انجام می‌شود، گفت: جامعه باید به این باور و ایمان برسد که کتاب جزو لوازم زندگی است.

وی با اشاره به اهمیت و نقش کتاب در زندگی بشر، اظهار کرد: خانواده‌ها به همراه جهیزیه چند جلد کتاب مورد نیاز خانواده را نیز تهیه کنند و اگر این موضوع نهادینه شود بسیاری از مشکلات خانوادگی و فرهنگی جامعه رفع می‌شود.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: