کد خبر: 3858424
تاریخ انتشار: ۲۹ آبان ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۸
گروه اجتماعی ــ نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌شرقی، گفت: اقتصاد نباید دولتی باشد بلکه باید به مردم واگذار شود، در این صورت می‌توانیم ادعا کنیم اقتصاد کشور را نجات داده‌ایم.

اقتصاد نباید دولتی باشد

به گزارش ایکنا از آذربایجان‌شرقی، حجت‌الاسلام‌والمسلمین سیدمحمدعلی آل‌هاشم، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه تبریز، امروز، 29 آبان‌ماه در بیست‌و‌پنجمین همایش ملی توسعه صادرات غیرنفتی کشور در تبریز، با بیان این‌که به تمامی عزیزان بخش خصوصی که مجاهدان اقتصاد کشور هستند، افتخار می‌کنیم، اظهار کرد: تولیدکنندگان امروز، رزمندگان جنگ اقتصادی کشور هستند.

وی افزود: متأسفانه نتوانستیم از منبع ارزشمند نفت که در اختیار داریم، به بهترین شکل استفاده کنیم و فقط خام‌فروشی کردیم، اگر می‌توانسیتم از منبع ارزشمند نفت استفاده کنیم، قطعاً اقتصاد کشور شکوفا می‌شد.

حجت‌الاسلام آل‌هاشم، با اشاره به نام‌گذاری سال جاری به رونق تولید از سوی مقام‌معظم رهبری، بیان کرد: این نامگذاری، توجه به پیش‌بینی‌ها درباره افزایش کارشکنی‌های بیگانگان و بهترین مقایسه‌ این دشمنی‌ها است.

وی با تأکید بر این‌که بهترین راه مقابله با بیگانگانی که مخالف رشد کشور ما هستند، تولید و رونق تولید است، گفت: مسئولان باید توجه داشته و تولید داخلی را اساس کار خود قرار دهند، قطع وابستگی به صادرات نفت خام، توجه به پیشران‌های اقتصادی و تغییر نگاه مسئولان و دستگاه‌ها به تولیدکنندگان و مدیریت اقتصادی باید مورد توجه قرار بگیرد.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی بیان کرد: مقام معظم رهبری، رونق تولید را نیازمند توجه به نیروی انسانی، سرمایه فناوری و مدیریت اقتصادی دانستند، ایشان نیروی انسانی را بی‌نظیر شمرده و فرمودند این واقعیت همواره مورد اذعان برخی اندیشمندان قرار دارد.

وی تأکید کرد: ما نباید از دشمن و آمریکا بترسیم، برخی اوقات سخنانی می‌شنویم که نشان از ترس از دشمن است درحالی که نباید بترسیم، این دشمن از ابتدای انقلاب اسلامی وجود داشته و توطئه کرده ولی موفق نشده است.

حجت‌الاسلام آل‌هاشم، با بیان این‌که آمریکا و اروپا در این چهل سال هر اقدامی علیه جمهوری اسلامی انجام دادند ولی به نتیجه نرسیدند، تصریح کرد: دشمنان نتوانسته‌اند مانع حرکت و پیشرفت جمهوری اسلامی شوند.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی با تأکید بر این‌که تولید داخل، رمز پیروزی ما است، گفت: رمز موفقیت ما در بحث اقتصاد مقاومتی، ترویج فرهنگ مصرف تولید داخلی است، تولید داخلی را انجام می‌دهیم ولی باید به ترویج فرهنگ مصرف تولید داخل نیز توجه زیادی داشته باشیم.

وی متذکر شد: بانک‌های کشور باید برای سرمایه‌گذاری و کمک به سرمایه‌گذاری‌ها وارد میدان شوند و با ارائه‌ تسهیلات کم به سرمایه‌گذاران کمک کنند.

حجت‌الاسلام آل‌هاشم با تأکید بر این‌که اقتصاد کشور باید در دست مردم باشد منتها به اهلش واگذار شود، افزود: وجود مشکلاتی در ارتباط با کارخانجات، نشئت گرفته از این بود که به اهلش واگذار نشده بود.

وی تأکید کرد: اقتصاد نباید دولتی باشد بلکه باید به مردم واگذار شود، در این صورت می‌توانیم ادعا کنیم اقتصاد کشور را نجات داده‌ایم.

امام جمعه تبریز، با بیان این‌که اقتصاد کشور را نباید به نفت وابسته کنیم، گفت: یکی از خیانت‌های رژیم‌ گذشته این بود که اقتصاد کشور را فقط وابسته به نفت کرده بود، در حالی که ما می‌توانیم معدن را جایگزین نفت کنیم تا از وابستگی به نفت در امان باشیم.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: