کد خبر: 3858590
تاریخ انتشار: ۰۱ آذر ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۱
گروه اجتماعی ــ فرمانده سپاه عاشورا گفت: اگر راهیان نور نبود بعد از مدتی دفاع مقدس به فراموشی سپرده می‌شد و اینکه امروز بعد از ۳۰ سال پس از پایان جنگ با افتخار از فداکاری‌های شهدای دفاع مقدس سخن می‌گوییم و جوانان و نوجوانان کشور با فرهنگ این دوران آشنایی دارند، به دلیل برپایی اردو‌های راهیان نور است.

دفاع مقدس با نبود راهیان نور فراموش می‌شد

به گزارش ایکنا از آذربایجان‌شرقی، سردار عابدین‌خرم، فرمانده سپاه عاشورا روز پنجشنبه، سی‌ام آبان ماه در مراسم اختتامیه‌‌ اولین جشنواره استانی ره‌آورد سرزمین نور با اشاره به ت‌ثیرگذاری همه جانبه اردوهای راهیان نور گفت: بدون تردید این اردوها پویایی و زنده بودن هشت سال دفاع مقدس را در بر داشته است.

وی افزود: اگر راهیان نور نبود بعد از مدتی دفاع مقدس فراموش می‌ شد و اینکه امروز بعد از 30 سال پس از پایان جنگ با افتخار از فداکاری‌های شهدای دفاع مقدس سخن می گوییم و جوانان و نوجوانان کشور با فرهنگ این دوران آشنایی دارند، به دلیل برپایی اردوهای راهیان نور است.

سردار خرم ادامه داد: رهبر انقلاب بارها قدم‌های مبارک خود را به مناطق عملیاتی گذاشته‌اند که این موضوع نشان دهنده ارزش و اهمیت اردوهای راهیان نور است و برای همه مسئولان و مردم و تاریخ حرف‌های نگفته بسیاری دارد که سایر مسئولان در ایام اوقات فراغت کجا هستند و رهبری به کجا می‌روند.

فرمانده سپاه عاشورا، اضافه کرد: وقتی هنرمندی با سخن و اثری از عمق جان درباره دفاع مقدس اثری را خلق می‌ کند، این اثر به سرنوشت آیندگان تبدیل می‌ شود و باید اوراق تاریخ بر خود ببالد که چنین فرهنگ دفاع مقدسی در ایران شکل گرفته است.

وی هفته بسیج را فرصتی برای زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا و امام خمینی دانست و گفت: راویان، خادمان، علما، بسیجیان، جوانان و همه آنهایی که در این حرکت الهی و انقلابی قدمی می‌زنند، کاری بس ارزشمند و برای خدا انجام می دهند و باید این کارها برای همیشه سال ادامه یابد.

فرمانده سپاه عاشورا با گرامی داشت یاد 10 هزار شهید گلگون کفن آذربایجان شرقی گفت: این خطه از ایران اسلامی در جریان دفاع مقدس ، مرز ناامنی نداشت اما جوانان آن صدها کیلومتر طی کرده و به طلائیه، شلمچه و اروند رفتند و در قطعه‌ای از بهشت به شهادت نائل شدند.

وی افزود: آذربایجانی‌ها و تبریزی‌ها در این حرکات انقلابی جزو اولین‌ها بودند به‌ طوری که حماسه سوسنگرد را آفریدند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: