کد خبر: 3860876
تاریخ انتشار: ۱۰ آذر ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۷
گروه سیاست و اقتصاد ــ معاون استاندار آذربایجان‌شرقی، با تأکید بر نشاط انتخاباتی در تبریز، گفت: رسانه‌ها نیز می‌توانند در این رابطه نقش‌آفرین باشند، چراکه میزان مشارکت مردم در فعالیت‌های مجلس آتی اثرگذار خواهد بود.

میزان مشارکت مردم در فعالیت‌های مجلس آتی اثرگذار خواهد بود

به گزارش ایکنا از آذربایجان‌شرقی، علیار راستگو، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان‌شرقی امروز، دهم آذرماه در حاشیه بازدید خود از روند ثبت نام داوطلبان یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در فرمانداری تبریز در جمع خبرنگاران با بیان این‌که تا ساعت ۱۳ امروز، ۲۱ نفر جهت ثبت نام کاندیداتوری مجلس شورای اسلامی، به حوزه‌های انتخابیه استان مراجعه کرده‌اند، گفت: ثبت نام هشت داوطلب نهایی شده و فرآیند ثبت‌نام ۱۳ داوطلب نیز در حال طی مراحل است.

وی اظهار کرد: ثبت نام از داوطلبان در ۱۳ حوزه انتخابیه در استان شروع شده و به مدت ۷ روز در سامانه جامع انتخابات انجام خواهد شد.

راستگو، با بیان اینکه اطلاعیه مدارک و شرایط موردنیاز جهت کاندیداتوری نیز در سایت ستاد انتخابات ارایه شده است، افزود: افرادی که قصد کاندیداتوری در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی را دارند، ثبت نام خود را به آخرین روز موکول نکنند؛ چراکه زمان ثبت نام تا ۱۶ آذر بوده و قابل تمدید نیست.

معاون سیاسی استاندار آذربایجان‌شرقی، با تأکید بر این‌که ستاد امنیت انتخابات و ستاد پیشگیری در راستای انتخابات پیش‌رو فعالیت خواهد کرد، افزود: ستاد امنیت انتخابات در استانداری دایر بوده و تمامی فعالیت‌های زود‌رس را رصد کرده و اقدامات لازم را انجام‌ خواهد داد؛ همچنین ستاد پیشگیری نیز در دادگستری استان فعال بوده و نسبت به هرگونه فعالیت‌های قانونی تذکر لازم ارائه شده و درصورت رعایت نکردن برخورد خواهد شد.

وی با تأکید بر نشاط انتخاباتی در تبریز، اظهار کرد: رسانه‌ها نیز می‌توانند در این رابطه نقش‌آفرین باشند؛ چراکه میزان مشارکت مردم در فعالیت‌های مجلس آتی اثرگذار خواهد بود.

راستگو، با تأکید بر رعایت مر قانون در انتخابات، افزود: ۲۳ بهمن‌ماه آگهی و اسامی قطعی کاندیداها منتشر شده و ۲۴ بهمن نیز تبلیغات کاندیدها به مدت یک هفته شروع می‌شود.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: