کد خبر: 3863183
تاریخ انتشار: ۱۹ آذر ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۶
گروه فعالیت‌های قرآنی ــ رئیس دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان‌شرقی، به مهجوریت قرآن و عترت در جامعه اشاره و بیان کرد: مشکلات و مسائل جوامع امروزی ناشی از عدم تمسک به قرآن و اهل بیت(ع) است. باید عوامل مهجوریت قرآن و عترت برطرف و را‌ه‌های بازگشت به هر دو تبیین شود تا جوامع به گمراهی نروند.

بازماندن جامعه از تمسک به قرآن و اهل بیت

به گزارش ایکنا از آذربایجان‌شرقی، عزیز جوانپور، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان، امروز، 19 آذرماه در مراسم تجلیل از منتخبان بخش‌های مرحله‌ای و منطقه‌ای(شفاهی و کتبی) بیست‌وچهارمین دوره جشنواره قرآن و عترت دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی، با اشاره به اینکه مسابقات قرآن در دانشگاه آزاد اسلامی به‌طور مداوم و بدون وقفه برگزار می‌شود، گفت: مباحث قرآنی در این دانشگاه الزامی است. بحث قرآن و عترت از وظایف اصلی هر مسلمانی است و دانشگاه آزاد اسلامی نیز با برگزاری مداوم کلاس‌ها و مسابقات قرآنی در تلاش است تا فرهنگ قرآن و اهل بیت(ع) در زندگی اساتید و دانشجویان قرار گیرد.

وی به مهجوریت قرآن و عترت در جامعه اشاره و بیان کرد: مشکلات و مسائل جوامع امروزی ناشی از عدم تمسک به قرآن و اهل بیت(ع) است. باید عوامل مهجوریت قرآن و عترت برطرف و را‌ه‌های بازگشت به هر دو تبیین شود تا جوامع به گمراهی نروند.

جوانپور تأکید کرد: هر چند که به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی در زمینه فعالیت‌های قرآنی اقدامات ارزشمندی انجام گرفته ولی همچنان باید تلاش کنیم تا فرهنگ قرآنی در جامعه و بین جوانان رواج پیدا کند و دانشگاه آزاد اسلامی نیز به‌واسطه تربیت درصد بیشتری از جوانان در این زمینه مسئولیت سنگینی دارد.

وی با تأکید بر اینکه سعادت بشری در گرو قرآن و اهل بیت است، افزود: عمل کردن به وصیت پیامبر(ص) وظیفه اصلی ما مسلمانان است ولی متأسفانه عده‌ای را می‌بینیم که فقط قرآن می‌خوانند و مسئله اهل بیت را فراموش کرده‌اند رعایت این دو میراث گرانبهای پیامبر(ص) در کنار هم انسان را سعادتمند خواهد کرد. امروز اگر ما اهل بیت(ع) را الگوی خود قرار دهیم و دستورات قرآن در زندگی به کار ببریم بسیاری از مشکلات جامعه حل خواهد شد.

رئیس دانشگاه آزاد آذربایجان شرقی، با بیان اینکه در همه حال نیازمند قرآن هستیم، تصریح کرد: با برگزاری جلسات عمومی و تخصصی باید برای گسترش مفاهیم قرآنی در محیط دانشگاه و جامعه تلاش کنیم و از این موضوع نباید غافل ماند.

جوانپور‌ ادامه داد: جان ما باید با قرآن انس بگیرد و اگر بتوانیم معارف قرآن را در دل و جان خود نفوذ دهیم، زندگی و جامعه ما قرآنی خواهد شد و این امر احتیاج به فعالیت، فشار و سیاست‌گذاری ندارد و اصل این است که دل و جان خود را با قرآن یکی کنیم.

وی از شرکت فعال دانشگاهیان در مسابقات قرآن و عترت قدردانی کرد و گفت: به لطف الهی همه‌ساله تعداد زیادی از استادان، کارمندان و دانشجویان در این جشنواره ثبت‌نام می‌کنند. بی‌شک این مسابقات فرضتی مغتنم برای آشنایی بیش از پیش با مفاهیم قرآنی و سیره اهل بیت است.

رئیس دانشگاه آزاد آذربایجان‌شرقی به آمار شرکت‌کنندگان و منتخبان اشاره و بیان کرد: در مسابقات امسال قرآن و عترت ۲ هزار نفر از دانشگاه آزاد اسلامی تبریز شرکت کرده بودند که از بین آنان ۷۶ نفر برگزیده شده‌اند که امروز تجلیل می‌شوند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: