کد خبر: 3863385
تاریخ انتشار: ۲۰ آذر ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۸
گروه اجتماعی ــ بیستمین جشنواره تجلیل از پژوهشگران برگزیده دانشگاه تبریز با حضور استاندار آذربایجان‌شرقی برگزار شد و پژوهشگران برگزیده تجلیل شدند.

پژوهشگران برگزیده دانشگاه تبریز تجلیل شدند

به گزارش ایکنا از آذربایجان‌شرقی،بیستمین جشنواره تجلیل از پژوهشگران برگزیده دانشگاه تبریز امروز، 20 آذرماه با حضور محمدرضا پورمحمدی، استاندار آذربایجان‌شرقی برگزار شد و پژوهشگران برگزیده تجلیل شدند.

میررضا مجیدی، رئیس دانشگاه تبریز در این آیین با بیان اینکه دانشگاه‌ها برای رسیدن به اهداف تعالی و پیشرفت خود در بخش‌های مختلف باید بر اساس سند چشم‌انداز، اسناد بالادستی و راهبردی خویش حرکت کنند، گفت: دانشگاه تبریز نیز در سال‌های اخیر با تدوین برنامه‌های کلان و راهبردی در این مسیر گام‌های مؤثری برداشته است.

وی در ادامه حرکت در مسیر دانشگاه‌های نسل سوم و چهارم را از جمله برنامه‌های راهبردی و کلان این دانشگاه بیان کرد و افزود: دانشگاه نسل سوم همان دانشگاه کارآفرین است و دانشگاه نسل چهارم جامعه‌محور و بین‌‌المللی است که در این راستا مسئولان و مدیران دانشگاه به کمک دانشگاهیان این دانشگاه کارهای خوبی انجام داده‌اند ولی برای رسیدن به مرحله ایده‌آل باید بیش از اینها تلاش کرد.

رئیس دانشگاه تبریز در بخش دیگر سخنان خود با تأکید بر اینکه دانشگاه‌ها مبدأ تحولات و چراغ هدایت جامعه هستند، تصریح کرد: امروزه نگرش نو و جدید با توجه به نیاز جامعه در دانشگاه‌های کشورمان ضروری است و از این رو باید دانشگاه‌ها به سمت رفع نیازهای جامعه حرکت کنند.

وی تأکید کرد: در حال حاضر ظرفیت‌های فراوانی در دانشگاه‌ها و سایر مرکز تحقیقاتی در بخش‌های مختلف وجود دارد؛ بنابراین ضروری است از این ظرفیت برای شکوفایی و رشد کشور در حوزه‌های مختلف استفاده شود، به شرط اینکه مسئولان به دانشگاهیان ایمان و باور داشته باشند.

هملت عیسی خانلی، بنیانگذار دانشگاه خزر کشور آذربایجان نیز در این مراسم گفت: امروزه تولید علم و فناوری، حرکت در مرزهای دانش و توسعه همکاری‌های بین‌المللی ضرورت هر کشور و ملتی است و در همین راستا کشورهای ایران و آذربایجان به خاطر داشتن مشترکات فرهنگی و تاریخی بهتر می‌توانند با یکدیگر همکاری‌های لازم را داشته باشند.

بر اساس این گزارش، در بیستمین جشنواره تجلیل از پژوهشگران برگزیده دانشگاه تبریز، از پژوهشگر برتر دانشگاه، اساتید قرار گرفته در زمره دانشمندان یک درصد برتر جهان، پژوهشگران برگزیده دانشکده‌ها و مراکز پژوهشی، پژوهشگران برگزیده بخش فناوری، پژوهشگران برگزیده گروه‌های عمده علمی، پژوهشگر برتر دانشگاه، برگزیدگان دانشگاه در شاخص‌های مختلف و مدیران نهاد‌ها و سازمان‌های دولتی و صنایع استان که بیشترین همکاری را با دانشگاه داشتند، تجلیل شد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: