کد خبر: 3872038
تاریخ انتشار: ۲۶ دی ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۰
گروه اجتماعی - نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌شرقی، توجه به نیروی جوان را یکی از اساسی‌ترین اصل‌ها در جامعه عنوان کرد و گفت: از آنجایی که جوان شاداب و اهل ریسک است به همین جهت در بیانیه گام دوم انقلاب مقام معظم رهبری مخاطب اصلی جوانان هستند.

توجه به نیروی جوان از اساسی‌ترین اصل‌ها در جامعه استبه گزارش ایکنا از آذربایجان‌شرقی، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحمدعلی آل هاشم، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه تبریز امروز، در جلسه مجمع استادیاران نواحی بسیج استان، توجه به نیروی جوان را یکی از اساسی‌ترین اصل‌ها در جامعه عنوان کرد و گفت: از آنجایی که جوان شاداب و اهل ریسک است به همین جهت در بیانیه گام دوم انقلاب مقام معظم رهبری مخاطب اصلی جوانان هستند.

وی ادامه داد: جوانان ما هم در اوایل انقلاب، هم در دوران دفاع مقدس و همچنین در تمامی عرصه‌های تولید، سازندگی و حال حاضر حضور فعال داشته اند و درست است که ریزش‌هایی داشتیم اما در مقابل رویش‌های بسیار زیادی را شاهد بودیم، به عنوان مثال شهدای مدافع حرم یا جوانانی که در ایام ماه مبارک رمضان مساجد را پر می کنند از بارزترین نمونه های رویش های انقلاب اسلامی هستند.

امام جمعه تبریز نداشتن برنامه ریزی صحیح نسبت به جوانان و سخت‌گیری‌های بی‌مورد در خصوص این قشر را از ایراداتی ذکر کرد که در حوزه جوانان روی داده است.

حجت‌الاسلام آل هاشم خاطرنشان کرد: هم پدر و مادر در تربیت صحیح فرزندان نقش مهمی دارند هم معلمین عزیز، مخصوصاً در دوران ابتدایی که اگر تربیت صحیحی داشته باشند در آینده موفقیت بیشتری را شاهد خواهند بود.

وی ادامه داد: تعلیم و تربیت و تزکیه و معنویت مسائل بسیار مهمی هستند که باید به آن توجه کرد و در قرآن کریم به موضوع تربیت قبل از تعلیم اشاره شده است که میزان اهمیت آن را در نزد خداوند نشان می دهد.

امام جمعه تبریز در مورد مبارزه با فساد نیز گفت: اگر جوانان را درست تربیت کنیم همین جوانان و افراد مبتکر، برای مبارزه با فساد نیز آماده می‌شوند و ما باید نسبت به پیشرفت‌ها و تکنولوژی روز، جوانان را همراهی کنیم، دشمن هم به این مسئله توجه کرده و آنها را هدف گرفته است لذا باید مواظب بوده و ذهن جوانانمان را آماده کنیم.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: