کد خبر: 3872878
تاریخ انتشار: ۳۰ دی ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۰
گروه اجتماعی ــ استاندار آذربایجان‌شرقی، بر برخورد قضایی با اظهارات کذب و غلط برخی افراد در رسانه‌ها تأکید کرد و گفت: برخی از اظهارات غلط و بی‌اساس، امنیت روانی جامعه را تهدید می‌کند و کارشناسان و خبرنگاران باید قبل از بیان هر مطلبی از صحت و اعتبار آن مطمئن شوند.

اظهارات بی‌اساس، امنیت روانی جامعه را تهدید می‌کندبه گزارش ایکنا از آذربایجان‌شرقی، به نقل از روابط عمومی استانداری، محمدرضا پورمحمدی، استاندار، عصر روز گذشته، 29 دی‌ماه در نشست شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی استان، از برخی اظهارنظرهای غیرکارشناسی و غیرعلمی در رسانه‌ها انتقاد کرد و گفت: سمی بودن شیرهای پاستوریزه تبریز و آلودگی زیست‌محیطی معدن اندریان دو نمونه از خبرهای منتشرشده در روزهای اخیر هستند که طبق بررسی‌های کارشناسی و علمی مراجع ذی‌ربط، کذب و بی‌اساس بودن آن‌ها ثابت شده است.

وی با تأکید بر اینکه خبرنگاران و رسانه‌ها باید قبل از انتشار اخبار، اعتبار و صحت آن‌ها را به‌طور دقیق بررسی کنند، افزود: اظهارات کذب و بی‌اساس، امنیت روانی جامعه را تهدید می‌کند و از دستگاه قضایی انتظار داریم با این گونه اظهارنظرها برخورد کند.

استاندار آذربایجان شرقی همچنین با اشاره به انتشار اخباری مبنی بر آلودگی برخی از محصولات غذایی به دارو در نقاط مختلف کشور، اظهار کرد: این کار دسیسه بدخواهان نظام برای ضربه زدن به اقتصاد کشور است، زیرا ایران و استان آذربایجان شرقی سهم بسزایی در صادرات کیک، شیرینی و شکلات دارد و معاندان می خواهند از این طریق به این صنعت ضربه بزنند.

وی بیان کرد: از دستگاه‌های امنیتی و انتظامی انتظار داریم این مسائل را به جد پیگیری کنند؛ نیروهای انسانی شاغل در واحدهای تولیدی نیز آموزش‌های لازم را برای مواجهه مناسب با این اتفاقات ببینند و همچنین پدافند غیرعامل استانداری اقدامات لازم را انجام دهد.

پورمحمدی در بخش دیگری از سخنان خود به مشکلات صنعت چرم و کفش استان اشاره کرد و گفت: یکی از صنایع پیشران ما صنعت چرم و کفش است که همراهی دانشگاه با این صنعت در گذشته چندان مناسب نبوده است و باید از این پس بیشتر مورد توجه قرار گیرد.

وی افزود: بر این اساس و با توجه به احساس نیازی که وجود دارد، هنرستان و مرکز تحقیقات چرم و کفش می‌تواند در شهرک چرم و کفش استان ایجاد شود.

پورمحمدی با بیان اینکه میزان اشتغال صنعت چرم در استان، حدود 6 تا 7 هزار نفر و اشتغال صنعت کفش نیز 40 هزار نفر است، افزود: 85 درصد چرم سنگین کشور در تبریز تولید می‌شود و از 200 واحد فعال موجود چرم‌سازی 151 واحد فعال هستند.

استاندار آذربایجان شرقی همچنین بر لزوم استقرار زنجیره کامل تأمین صنعت چرم و کفش در شهرک چرم و کفش استان تأکید کرد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: