کد خبر: 3873253
تاریخ انتشار: ۰۱ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۴
گروه فعالیت‌های قرآنی ــ رئیس اتحادیه مؤسسات قرآن و عترت آذربایجان‌شرقی، با بیان اینکه برگزاری مسابقات، برنامه تبلیغی و ترویجی است، گفت: کارکرد اصلی برگزاری مسابقات قرآن، جریان‌سازی قرآنی در سطح جامعه است.

کارکرد اصلی مسابقات قرآن جریان سازی در سطح جامعه استسیدمحمدحسین بلاغی، رئیس اتحادیه مؤسسات قرآن و عترت استان، در گفت‌وگو با ایکنا از آذربایجان‌شرقی، با اشاره به اهمیت برگزاری مسابقات قرآن، اذان و نهج‌البلاغه در ارس، گفت: مسابقات قرآنی تکمیل‌کننده فعالیت‌های آموزش قرآنی در منطقه آزاد ارس است.

وی افزود: جریان‌سازی در حوزه فعالیت‌های قرآنی و فنون و علوم قرآنی ضروری است و با برگزاری مستمر این مسابقات شاهد جریان‌سازی بسیار خوبی در ارس هستیم.

بلاغی، با بیان اینکه برگزاری دوره‌های آموزشی و مسابقات قرآنی دو بال این جریان هستند و همدیگر را تکمیل می‌کنند، افزود: تهییج برای پیشرفت، آموختن بیشتر و انگیزه دادن برای کار و تلاش از جمله محاسن برگزاری مسابقات قرآنی است که در نهایت به انس بیشتر با قرآن کریم منتهی می‌شود.

رئیس اتحادیه مؤسسات قرآن و عترت آذربایجان شرقی، با اشاره به برگزاری مستمر این مسابقات در طول 6 سال، گفت: این مدت زمان برای اینکه یک فرد خود را تا سطوح بالاتر برساند کافی است و مطمئناً در سال‌های آتی با معرفی نخبگان قرآنی از منطقه آزاد ارس، شاهد نتایج اصلی برگزاری این مسابقات خواهیم بود.

وی در زمینه مؤلفه‌های مثبت برگزاری مسابقات قرآنی منطقه آزاد ارس نیز گفت: این نوع برگزاری مستمر و پرمحتوا شاید تنها در چند شهر ایران قابل مشاهده باشد و از این نظر منطقه آزاد ارس در کل کشور الگو محسوب می‌شود.

بلاغی، ادامه داد: مشارکت مؤسسات قرآنی منطقه آزاد ارس از شهرهای جلفا، خداآفرین و هادیشهر در این مسابقات چشم‌گیر است و شاید بتوان گفت شاهد مشارکت بیش از 90 درصدی مؤسسات قرآنی در این زمینه هستیم.

رئیس اتحادیه موسسات قرآنی آذربایجان شرقی، نوآوری را یکی دیگر از نکات قابل ذکر در برگزاری این مسابقات عنوان کرد و گفت: برای نمونه بخش حکمت‌‌های نهج‌البلاغه میان مسابقات برگزار شده در کشور کم‌نظیر است و در طول 3 سال، حکمت‌های مختلف نهج‌البلاغه به‌واسطه این مسابقات به شرکت‌کننده‌ها آموزش داده شده است.

بلاغی اظهار کرد: همچنین سعی شده است تا سوره‌هایی از قرآن کریم در بخش‌های مختلف مسابقات انتخاب شوند که شامل اخلاقیات هستند و این موضوع به خاطر تأثیرگذاری بیشتر در جامعه، سیاست‌گذاری شده است.

یادآور می‌شود، ششمین دوره مسابقات قرآن کریم، اذان و نهج‌البلاغه منطقه آزاد ارس دوم و سوم بهمن‌ماه 98 برگزار می‌شود.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: