کد خبر: 3873702
تاریخ انتشار: ۰۳ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۶
گروه فعالیت‌های قرآنی - مدیر مؤسسه قرآنی امام صادق(ع) خامنه، با بیان اینکه ۱۲۰ قرآن‌آموز در کلاس‌های آموزشی این مؤسسه حاضر می‌شوند، گفت: روخوانی، روانخوانی، صوت و لحن و تجوید از گرایش‌های آموزشی موسسه قلمداد می‌شوند.

آموزش ۱۲۰ قرآن‌آموز در مؤسسه قرآنی امام صادق(ع) خامنهمنصور پنجه خامنه، مدیر موسسه قرآنی امام صادق(ع) خامنه در گفت‌وگو با ایکنا از آذربایجان‌شرقی، با بیان اینکه 120 قرآن‌آموز در کلاس‌های آموزشی این مؤسسه حاضر می‌شوند، گفت: روخوانی، روانخوانی، صوت و لحن و تجوید از گرایش‌های آموزشی موسسه قلمداد می شوند.
وی از تاثیر قرائت قرآن در متعادل شدن روح و روان انسان گفت و افزود: قرائت قرآن و فهمیدن و عمل به قرآن در روح و روان و جسم انسان آن چنان تأثیری می‌گذارد که رفتار او را متعادل، محبوب مردم و خدا می شود، در نتیجه سعادت دنیا و آخرت را برای خود به ارمغان می‌آورد.
پنجه خامنه، به پایه‌های سنی قرآن آموزان اشاره کرد و گفت: قرآن آموزان در پایه‌های سنی نونهال، نوجوان، جوان و بزرگسال در کلاس‌های آموزشی حاضر می‌شوند.
وی، یادگیری احکام تجوید را برای تلاوت قران ضروری دانست وادامه داد: تلاوت درست، خواننده قرآن را برای فهم درست و صحیح آن یاری می رساند، اما از خواندن نادرست، فایده مطلوب به دست نمی‌آید، به همین دلیل یادگیری احکام تجوید، برای تلاوت قرآن کریم چیزی اساسی به شمار می رود.
مدیر موسسه قرآنی امام صادق(ع) خامنه یادآور شد: قرائت با صوت و لحن يا نغمه و آهنگ در جذابيت و تأثيرگذارى قرائت قرآن و درک معانى آن نقش فراوان دارد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: