کد خبر: 3878628
تاریخ انتشار: ۲۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۰
رئیس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور گفت: شایسته است تعامل بین‌شهری از شهرهای کشور خودمان آغاز شود و چه زیبا که شب فرهنگی اصفهان با هدف این تعامل از تبریز آغاز شد.

تعامل بین‌شهری باعث اقتدار کشور می‌شودبه گزارش ایکنا از آذربایجان‌شرقی، مهدی جمالی‌نژاد، رئیس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور عصر روز پنج‌شنبه، 24 بهمن‌ماه در مراسم افتتاحیه شب فرهنگی اصفهان در تبریز با اشاره به تأکید مقام معظم رهبری مبنی بر لزوم قوی شدن کشور، اظهار کرد: ارتقا و قوی شدن در هر کشوری با اقتدار آن کشور تحقق پیدا می‌کند.

وی با بیان اینکه این اقتدار لزوماً در حوزه‌های نظامی و انتظامی نیست، افزود: قدرت یک کشور می‌تواند خدادادی باشد، مانند برخی کشورها که به نفت، گاز و آب‌های آزاد دسترسی دارند و یا قدرتی اکتسابی باشد اما این دو عامل نمی‌تواند به تنهایی برای یک کشور ایجاد اقتدار کند.

رئیس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور با اشاره به اینکه قوی شدن بر اساس گفتمانی واحد باعث همگرایی و هم‌افزایی می‌شود، تصریح کرد: هر کشوری برای آنکه اقتدار کامل را داشته باشد، به قدرت سومی نیاز دارد که قدرت گفتمان است؛ استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی قدرت گفت‌وگو را برای انقلاب پدید آورده است که اگر به آن پایبند باشیم نه تنها در حوزه نظامی بلکه در حوزه‌های مختلف می‌توانیم مقتدر و قدرتمند باشیم.

جمالی‌نژاد، با تأکید بر لزوم وجود گفتمان و تعامل میان شهرها، ادامه داد: شایسته است تعامل بین شهری از شهرهای کشور خودمان آغاز شود و چه زیبا که شب فرهنگی اصفهان با هدف این تعامل از تبریز آغاز شد زیرا بسیاری از صاحب‌نظران ساکن در اصفهان در سال‌های پیش از اهالی آذربایجان بوده‌اند.

معاون وزیر کشور، با ابراز امیدواری از برگزاری شب فرهنگی تبریز در اصفهان نیز در کمترین فاصله زمانی، بیان کرد: شهرها باید تجارب، خلاقیت و نوآوری‌های خود را به یکدیگر منتقل کرده و نباید بگذارند دیوارها میان شهرهای کشور بلندتر شود.

وی اضافه کرد: اگر بسیاری از شهرها و روستاها اکنون خالی از سکنه شده‌اند به دلیل آن است که توجهی به پیشینه و ظرفیت آن‌ها نشده؛ بنابراین اگر به‌دنبال شهرهایی پویا هستیم باید به ظرفیت‌های شهرهای خود توجه کنیم زیرا شهرها مانند موجود زنده هستند که اگر بدون توجه رها شوند، می‌میرند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: