کد خبر: 3880737
تاریخ انتشار: ۰۴ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۴
رئیس ستاد انتخابات آذربایجان‌شرقی، با اشاره به مشارکت ۴۳ درصدی مردم آذربایجان شرقی در انتخابات، گفت: با پایان شمارش آرا، نمایندگان ۱۲ حوزه انتخابیه استان در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی مشخص شدند.

نمایندگان 12 حوزه انتخابیه آذربایجان‌شرقی مشخص شدند/مشارکت 43 درصدی واجدان شرایطبه گزارش ایکنا از آذربایجان‌شرقی، علیار راستگو، رئیس ستاد انتخابات استان امروز یک‌شنبه، چهارم اسفندماه در جمع خبرنگاران، میزان مشارکت مردم استان در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی را ۴۳ درصد و بالاتر از میانگین کشوری اعلام کرد و گفت: با تلاش تمامی عوامل اجرایی، نظارت و دستگاه‌های اجرایی استان این دوره از انتخابات در کمال سلامت امنیت و آرامش برگزار شد. 

وی افزود: با تدابیر استاندار و همراهی نماینده ولی‌فقیه در استان و همچنین هماهنگی و همدلی عوامل اجرایی و و نظارت، هیچ‌گونه مشکل خاصی در برگزاری انتخابات به‌وجود نیامد.

راستگو، همچنین با اشاره به بارش سنگین برف در مناطقی از استان، از تلاش‌های دستگاه‌های امدادی، راهداری و پلیس راه در برگزاری انتخابات و فراهم شدن امکان حضور واجدان شرایط رأی استان در انتخابات قدردانی کرد.

رئیس ستاد انتخابات آذربایجان‌شرقی در خصوص نتایج شمارش آرای انتخابات مجلس شورای اسلامی نیز گفت: نتایج شمارش آرا در ۱۲ حوزه انتخابیه از 13 حوزه استان مشخص شده است.

وی در خصوص نتایج شمارش آرا در حوزه انتخابیه تبریز، اسکو و آذرشهر گفت: بر اساس ماده ۲۴ قانون انتخابات مجلس، نتایج شمارش آرا باید توسط هیئت‌های اجرایی و نظارت تطبیق داده شود و بر این اساس منتظر تطبیق صورت جلسه‌ها توسط هیئت نظارت بر انتخابات استان هستیم.

حوزه انتخابیه کلیبر، خداآفرین و هوراند

وی افزود: از کل آرای مأخوذه در حوزه انتخابیه کلیبر، خداآفرین و هوراند که برابر با ۵۷ هزار و ۹۹۶ رأی است، «حسین حاتمی» با کسب ۱۷ هزار و ۶۲۵ رأی حائز اکثریت آراء شده و به‌عنوان نماینده مردم این حوزه انتخابیه راهی بهارستان شد.

حوزه انتخابیه شبستر

راستگو، اظهار کرد: در حوزه انتخابیه شبستر نیز از مجموع ۵۱ هزار و ۸۷ رأی مأخوذه، «جعفر راستی» با ۱۲ هزار و ۵۹۶ رأی به‌عنوان منتخب این حوزه به مجلس شورای اسلامی راه یافت.

حوزه انتخابیه سراب

معاون سیاسی استاندار آذربایجان‌شرقی ادامه داد: در حوزه انتخابیه سراب، از مجموع ۶۲ هزار و ۹۰۵ رأی مأخوذه، «یوسف داودی» با ۲۰ هزار و ۲۰۸ رأی به مجلس یازدهم راه یافت.

حوزه انتخابیه اهر و هریس

راستگو اظهار کرد: همچنین در حوزه انتخابیه اهر و هریس، از مجموع ۷۶ هزار و ۷۱۵ رأی مأخوذه، «احمد محرم‌زاده یخفروزان» توانست با کسب ۲۹ هزار و ۸۲۶ رأی به‌عنوان نماینده این حوزه به بهارستان راه یابد.

حوزه انتخابیه میانه

وی در ادامه با اشاره به اینکه حوزه انتخابیه میانه، صاحب دو کرسی در مجلس شورای اسلامی است، افزود: بر اساس نتیجه شمارش آرا، «مهدی اسماعیلی» با کسب 16 هزار و 866 رأی از مجموع 68 هزار و 814 رأی مأخوذه، به‌عنوان یکی از نمایندگان این حوزه انتخاب شد.

راستگو گفت: به دلیل به حد نصاب نرسیدن آرای سایر نامزدها، تکلیف کرسی دوم این حوزه، در دور دوم مشخص می‌شود که بر این اساس «علی شامی» با 11 هزار و 703 رأی و «بهنام صفایی» با 11 هزار و 34 رأی در دوم به رقابت می‌پردازند.

حوزه انتخابیه مراغه و عجب‌شیر

رئیس ستاد انتخابات آذربایجان شرقی گفت: در حوزه انتخابیه مراغه و عجب‌شیر نیز از مجموع 120 هزار و 750 رأی مأخوذه، «علی علیزاده» با 44 هزار و 691 رأی به‌عنوان نماینده این حوزه در مجلس شورای اسلامی انتخاب شد.

حوزه انتخابیه بستان‌آباد

وی اضافه کرد: در حوزه انتخابیه بستان‌آباد، از مجموع 47 هزار و 666 رأی مأخوذه، «غلامرضا نوری» با 17 هزار و 127 رأی به مجلس راه یافت.

حوزه انتخابیه بناب

وی ادامه داد: در حوزه انتخابیه بناب، از مجموع 55 هزار و 636 رأی مأخوذه، «محمد باقری» توانست با کسب 23 هزار و 544 رأی، نماینده این حوزه شود.

حوزه انتخابیه هشترود و چاراویماق

راستگو همچنین نتیجه حوزه انتخابیه هشترود و چارواویماق را «سیدحمزه امنیی» با کسب هزار و 277 رأی از مجموع 40 هزار و 943 رأی مأخوذه اعلام کرد.

حوزه انتخابیه ملکان

وی همچنین افزود: در حوزه انتخابیه ملکان نیز از مجموع 61 هزار و 164 رأی مأخوذه، «سیدعلی موسوی» با 20 هزار و 140 رأی موفق به کسب اکثریت آرای این حوزه شد.

حوزه انتخابیه مرند و جلفا

راستگو گفت: در حوزه انتخابیه مرند و جلفا، از مجموع 125 هزار و 830 رأی مأخوذه، «معصومه پاشایی بهرام» با 40 هزار و 294 رأی به‌عنوان نماینده این حوزه در مجلس شورای اسلامی انتخاب شد.

حوزه انتخابه ورزقان

رئیس ستاد انتخابات آذربایجان‌شرقی در پایان نتیجه حوزه انتخابیه ورزقان را از مجموع 42 هزار و 265 رأی مأخوذه، «اللهوردی دهقانی» با 22 هزار و 824 رأی اعلام کرد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: