کد خبر: 3886237
تاریخ انتشار: ۲۸ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۴
سرپرست جمعیت هلال احمر آذربایجان‌شرقی گفت: گروه‌های امدادی این جمعیت طی ۱۰ روز اخیر در مبادی ورودی استان ۱۱۴ هزار نفر را تب‌سنجی کرده‌اند.

۱۱۴ هزار نفر در مبادی ورودی آذربایجان‌شرقی تب سنجی شدندهادی موسوی، سرپرست جمعیت هلال احمر استان در گفت‌وگو با ایکنا از آذربایجان‌شرقی، گفت: گروه‌های امدادی این جمعیت طی ۱۰ روز اخیر در مبادی ورودی استان ۱۱۴ هزار نفر را تب‌سنجی کرده‌اند.

وی از استقرار گروه‌های تب‌سنجی جمعیت هلال احمر در ۱۷ نقطه ورودی آذربایجان شرقی خبر داد که در ۱۱ شهرستان اقدام به غربالگری مسافران می‌کنند.

موسوی، افزود: گروه‌های امدادی جمعیت هلال احمر هلال احمر از ۱۷ اسفند تاکنون با برپایی ۳۲ پست غربالگری اقدام به تب‌سنجی مسافران و سرنشینان ۴۲ هزار ۴۱۴ دستگاه خودروی ورودی به آذربایجان‌شرقی کرده‌اند.

وی ادامه داد: از این تعداد ۲۱۹ نفر برای انجام آزمایش و اقدامات بعدی به نمایندگان بهداشت و درمان مستقر در پست‌ها معرفی شدند.

موسوی، گفت: علاوه بر تب‌سنجی ویروس کرونا در مبادی ورودی آذربایجان‌شرقی، در شهرها نیز گروه‌های هلال احمر با ستاد مقابله با کرونای هر شهر در امر ضدعفونی و گندزدایی معابر، کوچه‌ها و خیابان‌ها و اماکن عمومی همکاری تنگاتنگ دارند.

سرپرست جمعیت هلال احمر آذربایجان‌شرقی اظهار کرد: در این طرح تعداد ۳۲۵ تن نجاتگر استان به همراه ۱۳۸ نفر از کارکنان ایفای نقش دارند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: