کد خبر: 3886504
تاریخ انتشار: ۲۹ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۷
رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز، تعداد مبتلایان به کرونا در آذربایجان‌شرقی را ۶۲۹ نفر و تعداد فوتی‌های را ۵۹ نفر اعلام کرد و گفت: چهار نفر از فوتی‌ها به مدت ۱۵ روز در بیمارستان بستری بودند.

فوت ۵۹ نفر بر اثر کرونا در آذربایجان‌شرقیبه گزارش ایکنا از آذربایجان‌شرقی، محمد حسین صومی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز شب گذشته، 28 اسفندماه با اشاره به برخی محلات تبریز که کرونا در آن‌ها شیوع بیشتری دارد، اظهار کرد: محلات خلیل آباد، یکه دکان، مارالان و لاله جزو محلات پر شیوع هستند و البته ما محله‌ای در تبریز نداریم که پاک باشد.

وی در ادامه از مثبت شدن نتیجه تست کرونای ۴۹ درصد مراجعان روز چهارشنبه، 28 اسفندماه خبر داد و گفت: نتیجه تست ۵۸ نفر مثبت بود و کاهش آمار در یک روز به معنی موفقیت در کنترل بیماری نیست.

صومی، تعداد مبتلایان به کرونا در آذربایجان‌شرقی را ۶۲۹ نفر و تعداد فوتی‌های را ۵۹ نفر عنوان کرد و افزود: چهار نفر از فوتی‌ها به مدت ۱۵ روز در بیمارستان بستری بودند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز متذکر شد: به نظر می‌رسد هنوز تعدادی از افراد اخبار و آمارها را باور نکرده‌اند، یکی از مبتلایان به کرونا در کره جنوبی سبب ادامه زنجیره انتقال کرونا تا ۱۰۲۵ نفر شده بود.

وی بیان کرد: در ابتدا تعداد مبتلایان به کرونا در کره‌ جنوبی ۳۰ نفر بود که بعدها پزشکان به یکباره متوجه افزایش ناگهانی آمارها شدند و بررسی‌ها نشان داد که فردی که سی و یکمین مبتلا بوده، باعث تداوم زنجیره انتقال کرونا تا ۱۰۲۵ نفر شده است.

صومی، گفت: بنابراین افرادی که در مراسماتی مانند چهارشنبه سوری یا مکان‌های پر رفت و آمد و دید و بازدیدهای عید حضور پیدا می‌کنند، هم سلامتی خود و هم سلامتی دیگران را به خطر می‌اندازند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز، اضافه کرد: تاکید ما این بود که کسی به شهر ما سفر نکند، اما عده‌ای با عمل نکردن به توصیه‌ها اقدام به این کار کرده‌اند، تقاضا می‌کنیم مهمانان بیرون نروند و در خانه بمانند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: