کد خبر: 3886505
تاریخ انتشار: ۲۹ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۲
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان‌شرقی با اشاره به آغاز اجرای طرح بسیج ملی مبارزه با کرونا با همکاری مراکز سلامت و پایگاه‌های مقاومت بسیج، فرمانداران استان را به پشتیبانی جدی از این طرح فراخواند و گفت: هدف از اجرای این طرح، قطع زنجیره انتقال بیماری است و در صورت اجرای صحیح آن، در کمترین زمان ممکن قادر به کنترل و مدیریت این بیماری خواهیم شد.

اجرای طرح بسیج ملی مبارزه با کرونا نیازمند همراهی عمومی استبه گزارش ایکنا از آذربایجان‌شرقی، به نقل از روابط عمومی استانداری، علیار راستگو، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان‌شرقی روز چهارشنبه 28 اسفندماه در ارتباط تصویری با فرمانداران استان، با اشاره به آغاز اجرای طرح بسیج ملی مبارزه با کرونا با همکاری مراکز سلامت و پایگاه‌های مقاومت بسیج، فرمانداران استان را به پشتیبانی جدی از این طرح فراخواند و گفت: هدف از اجرای این طرح، قطع زنجیره انتقال بیماری است و در صورت اجرای صحیح آن، در کمترین زمان ممکن قادر به کنترل و مدیریت این بیماری خواهیم شد.

وی با اشاره به تصمیم ستاد ملی مقابله با کرونا مبنی بر کنترل ورودی استان‌ها و شهرها، گفت: فرمانداران با هماهنگی دستگاه‌های مسئول نسبت به کنترل ورود و خروج افراد از شهرها نظارت کنند و اجازه تردد به افراد مشکوک به بیماری را ندهند.

راستگو، از فرمانداران خواست تا از ظرفیت گروه‌های مرجع، تشکل‌های مردمی و معتمدان شهرستان‌ها در راستای آگاه‌سازی و فرهنگ‌سازی عمومی برای پیشگیری از شیوع بیماری کرونا استفاده کنند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان‌شرقی همچنین بر استمرار اقدامات پیشگیرانه و مقابله‌ای با شیوع ویروس کرونا به ویژه ضدعفونی کردن مراکز عمومی و پرتردد و جلوگیری از ازدحام و تشکیل اجتماعات در شهرستان‌های استان تأکید کرد.

وی نظارت بر روند تأمین و توزیع کالاهای اساسی را نیز از جمله وظایف مهم فرمانداران در روزهای آتی ذکر کرد و گفت: در این زمینه نیازمند اقدامات منطقی و هماهنگ با مراجع استانی و ملی هستیم.

راستگو همچنین از فرمانداران استان خواست تا از مراکز خدمات‌رسان در ایام عید نوروز بازدید کرده و از تلاشگران عرصه خدمت‌رسانی به مردم قدردانی کنند.

در این ارتباط تصویری، تعدادی از فرمانداران استان، آخرین وضعیت بیماری کرونا و اقدامات انجام شده در راستای پیشگیری و مدیریت این بیماری در شهرستان‌های خود را بیان کردند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: