کد خبر: 3887335
تاریخ انتشار: ۰۶ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۵
مدیر شبکه بهداشت و درمان اهر گفت: در حال حاضر ۴۴ مورد مشکوک و ابتلای قطعی به ویروس کرونا در بخش بیماران کرونایی بیمارستان باقرالعلوم اهر بستری هستند.

۴۴ بیمار ابتلای قطعی و مشکوک کرونا در بیمارستان اهر بستری هستندمحمد میرزاپور، مدیر شبکه بهداشت و درمان اهر، در گفت‌وگو با ایکنا از آذربایجان‌شرقی، با اشاره به این‌که همکاری دستگاه‌ها و نهادها با شبکه بهداشت و درمان اهر در راستای غربالگری جمعیت شهرستان باعث شده تا سیستم بهداشت و درمان بتواند به امورات درمانی بیشتر بپردازد، اظهار کرد: رسانه‌های شهرستان با وحدت و انسجام و اطلاع‌رسانی آمار و ارقام و ارائه نکات آموزشی در مقابله با ویروس کرونا تأثیرگذار بودند.

وی با قدردانی از خیرین سلامت افزود: خیرین سلامت در روزهایی که سیستم بهداشت و درمان اهر با کمبودهای قابل توجهی در مقابله با ویروس کرونا گریبانگیر بود تنهایمان نگذاشتند و نیازهای درمانی و بهداشتی را به نحوی تامین کردند.

میرزاپور ادامه داد: ۱۰ روزی می‌شود که غربالگری را در شهرستان اهر شروع کردیم و خانه به خانه و فرد به فرد از طریق تماس تلفنی و غیرحضوری مراجعه می‌کنیم و تا این لحظه توانسته‌ایم بیش از ۱۳۰ هزار نفر از جمعیت شهرستان اهر را غربال‌گری کنیم به طوری که روستاهای اهر و هوراند با ۹۹ درصد و در شهر بالای ۸۱ درصد را غربالگری کرده‌ایم که در مجموع بیش از ۸۶ درصد جمعیت را شامل می‌شود.

مدیر شبکه بهداشت و درمان اهر تصریح کرد: در جریان غربالگری جمعیت شهری و روستایی، توانستیم ۷۸۰ مورد مشکوک به کرونا را شناسایی کنیم و طبق فراخوانی که داده‌ایم این موارد مشکوک به پزشک مراجعه می‌کنند، سعی می‌کنیم شرایط و وضعیت این ۷۸۰ مورد مشکوک را تعیین و تکلیف کنیم تا بتوانیم در صورت نیاز درمان این بیماران را شروع کنیم.

وی با بیان اینکه از نخستین روز سال جدید اجازه نداده‌ایم تمامی مراکز درمانی اعم از مراکز و خانه‌های بهداشت شهری و روستایی تعطیل شود، گفت: با آن‌که همه در تعطیلات نوروزی هستند، همکاران ما ۲۴ ساعته مشغول به ارائه خدمت به شهروندان بودند چراکه اکنون در شرایط سختی قرار داریم و لازم است تا اطلاع ثانوی همکاران ما در حالت آماده‌باش قرار گیرند. در حال حاضر ۴۴ مورد مشکوک و ابتلای قطعی به ویروس کرونا در بخش بیماران کرونایی بیمارستان باقرالعلوم اهر بستری هستند.

میرزاپور با بیان اینکه تا به امروز ۱۴ نفر از بیماران مبتلای قطعی به کرونا تحت درمان قرار گرفته و با ترخیص از بیماران در قرنطینه خانگی هستند، بیان کرد: متأسفانه تاکنون یک نفر از همشهریان اهری در اثر ابتلا به ویروس کرونا جان باخته است.

وی ابراز کرد: کادر درمانی به بیمارانی که تجویز شده تا قرنطینه خانگی باشند با وسایل حفاظتی به منزل بیماران کرونایی مراجعه کرده و بیمار و خانواده وی را غربال می‌کنند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: